Sanal Gerçeklik Gözlüğüyle Eğitim

Eğlence alanında hızla yayılan sanal gerçeklik uygulaması bu kez eğitimde uygulandı. Habib Güleser Öztaş İlkokulu sanal gerçeklik uygulamasını eğitime uyarlayarak öğrencilerin bazı dersleri sanal gerçeklikle yaşayarak ve eğlenerek öğrenmeleri yönünde önemli bir adım attı.
Okul yetkilileri, “Öğrencilerimizi “Çanakkale Şehitliği, Anıtkabir” gibi götüremediğimiz yerlere VR gözlüğü kullanılarak öğrencilerimizi tarihi ve turistik alanları, müzeleri, şehirleri sanal ortamda gezerek daha etkili bir şekilde öğrenmeleri sağlanacak.
Uygulama ile öğrenmenin daha kalıcı ve eğlenceli hale getirilmesinin hedeflendiği, zaman ve mekandan tasarrufun sağlandığı, öğretimde geleneksel videoları kullanmak yerine sanal gerçekliği kullanarak öğrencilerin derse karşı daha fazla ilgisinin çekilip deneyimlerinin daha inanılmaz bir boyuta taşınması, kalıcı, izli öğrenmenin gerçekleştirilmeye çalışıldığı belirtildi. Gözlüklerin masrafı okul içinde idari personel, öğretmen ve öğrenci velileri tarafından karşılanacak” ifadeleri kullanıldı.

Abone Ol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz