-0.6 C
Sungurlu
23/09/2023
Sungurlu HaberleriTeknolojiSamsung Galaxy S10 Ekrana Gömülü Parmak İzi ile Gelecek

Samsung Galaxy S10 Ekrana Gömülü Parmak İzi ile Gelecek

- Google Reklamı -

Şu an ekranda parmak izi için kullanılan teknolojinin aksine daha üstün teknoloji kullanılmış. Böylece daha hızlı bir şekilde daha yüksek çözünürlükte tarama yapabilmeyi hedefliyor.

 

Galaxy-S10-Patent-1-2

- Advertisement -

Ekrana Gömülü Parmak İzi Sensörünün Ne Farkı Var?

Gelen raporlara bakacak olursak parmak izi okuma sensörü olarak biyometrik yerine ultrasonik sensör kullanılacak. Ultrasonik parmak izi sensörü biyometrik parmak izi sensörüne göre daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde tarama yapabiliyor. Eğer Samsung bu teknolojiyi kullanacak olursa bu sektörde en iyisi olacağı söyleniyor. Samsung’un ekrana gömülü ultrasonik parmak izi okuma teknolojisini ileri ki zamanlarda orta seviye cihazlarda da kullanması bekleniyor.

 

galaxy-s10-parmak-izi-tarayıcısı

- Google Reklamı -

Qualcomm tarafından geliştirilen üçüncü nesil sensörler bulunacak olan Samsung Galaxy S10‘a parmak izi tarayıcısı diğer telefonlardaki parmak izi okuyucusuna göre daha güvenli ve daha hızlı bir şekilde her koşulda çalışabilecek. Daha önceden Samsung, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’de ekrana gömülü parmak izi için gereken patentlerin başvurusunu yapmıştı. Başvuruda sadece ekranın bir bölümünde bulunan sensörler ile parmak izi ile birlikte biyometrik bilgileri okuyan sensörler içerdiğine dair bilgiler yer alıyordu.

Samsung Galaxy S10’da bulunacak olan ekrana gömülü parmak izi sensörüyle birlikte ekranın her noktasından parmak izi okuyabilecek. Yakın zamanda Vivo tarafından çıkarılan telefonda ekrana gömülü parmak izi teknolojisi tek bir noktadan çalışıyordu. Samsung Galaxy S10’da ise ekranın her noktasından parmak izi okuyarak bir ilke imza atacak.

Sizce parmak izi ile kilit açma mı yoksa yüz tanıma ile kilit açma mı daha güvenli? Yorumlarda belirtiniz.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7235
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu