Samsung Galaxy S10 Ekrana Gömülü Parmak İzi ile Gelecek

Sponsor

Şu an ekranda parmak izi için kullanılan teknolojinin aksine daha üstün teknoloji kullanılmış. Böylece daha hızlı bir şekilde daha yüksek çözünürlükte tarama yapabilmeyi hedefliyor.

 

Galaxy-S10-Patent-1-2

Sponsor

Ekrana Gömülü Parmak İzi Sensörünün Ne Farkı Var?

Gelen raporlara bakacak olursak parmak izi okuma sensörü olarak biyometrik yerine ultrasonik sensör kullanılacak. Ultrasonik parmak izi sensörü biyometrik parmak izi sensörüne göre daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde tarama yapabiliyor. Eğer Samsung bu teknolojiyi kullanacak olursa bu sektörde en iyisi olacağı söyleniyor. Samsung’un ekrana gömülü ultrasonik parmak izi okuma teknolojisini ileri ki zamanlarda orta seviye cihazlarda da kullanması bekleniyor.

 

galaxy-s10-parmak-izi-tarayıcısı

Qualcomm tarafından geliştirilen üçüncü nesil sensörler bulunacak olan Samsung Galaxy S10‘a parmak izi tarayıcısı diğer telefonlardaki parmak izi okuyucusuna göre daha güvenli ve daha hızlı bir şekilde her koşulda çalışabilecek. Daha önceden Samsung, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’de ekrana gömülü parmak izi için gereken patentlerin başvurusunu yapmıştı. Başvuruda sadece ekranın bir bölümünde bulunan sensörler ile parmak izi ile birlikte biyometrik bilgileri okuyan sensörler içerdiğine dair bilgiler yer alıyordu.

Samsung Galaxy S10’da bulunacak olan ekrana gömülü parmak izi sensörüyle birlikte ekranın her noktasından parmak izi okuyabilecek. Yakın zamanda Vivo tarafından çıkarılan telefonda ekrana gömülü parmak izi teknolojisi tek bir noktadan çalışıyordu. Samsung Galaxy S10’da ise ekranın her noktasından parmak izi okuyarak bir ilke imza atacak.

Sizce parmak izi ile kilit açma mı yoksa yüz tanıma ile kilit açma mı daha güvenli? Yorumlarda belirtiniz.

Sponsor
Önceki İçerikTürkiye’deki Milyoner Sayısı Belli Oldu, Geçen Yıla Göre Artış Var
Sonraki İçerikKOSGEB’den Brezilya Çıkarması
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz