Samsun’dan Anıtkabir’e Yürüyen Grup Sungurlu’da Kamp Yaptı

 

Abone Ol

Araştırmacı Gazeteci Yazar Alaeddin Usta gazetemize yaptığı açıklamada Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için Samsun’dan Anıtkabir’e büyük yürüyüşü başlattıklarını söyledi.
Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasının 100. yılı sebebiyle Anıtkabir’e Samsun’dan yürüyoruz. 7 kişi yürüyor, 2 kişi ise ihtayaçlarını karşılıyor diyen Usta, “Toplamda 9 kişi. Ortalama yaş gurubu 50-60 üstü” dedi.
Samsun’dan Ata’nın izini takip ederek ilerliyoruz diyen Usta, “Geçtiğimiz her noktada gerek köylü kardeşlerimiz, gerek il, ilçe belediyelerimiz ve gerekse kolluk kuvvetlerimiz bizimle özel olarak ilgilendi. Jandarmamız, polisimiz, istihbarat teşkiltalarımız 24 saat güvenliğimizi sağlıyor. Köylü kardeşlerimiz yolumuzu keserek bizi evlerine davet etti, ihtiyaçlarımızı karşılamak için seferber oldu. İl ve ilçe belediyelerimiz her türlü imkanı sağlayarak yardımcı oldu. Özellikle geçtiğimiz ilçelerde belediye araçları, ambulanslar biz eşlik ederek tedbir aldı. Sungurlu Belediye Başkanımız da keza aynı şekilde bizim için her türlü çabayı gösterdi. Bir araç bize Sungurlu sınırlarına girdiğimiz andan itibaren eskortlıuk yapıyor. Başkan yardımcısı Ahmet Yılmaz gelerek bizimle bizzat ilgilenerek kamp yerimizi gösterdi” diye konuştu.
Biz çıktığımız bu yolda çok mutluyuz, çok gururluyuz diyen Usta, “Gördüğümüz bu ilgi ve alaka bizleri ayrıca mutlu ediyor. Samsun’dan Sungurlu’ya gelene kadar bize yardımcı olan, yanımızda olduğunu hissettiren herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz