-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetŞahiner, "İspatlayamazsan, Anan Erkek Doğurduysa İstifa Edebilecek Misin? "

Şahiner, “İspatlayamazsan, Anan Erkek Doğurduysa İstifa Edebilecek Misin? “

- Google Reklamı -

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Ak Parti Sungurlu İlçe Başkanı İlyas Özkan’ın açıklamasına sert bir cevap verdi.

2 gün önce İş-Kur tarafından ilçemize reva görülen haksızlığı dile getiren bir açıklama yapmış, haklı bir serzenişte bulunmuştum diyerek sözlerine başlayan Başkan Şahiner, “Bugün Ak Parti ilçe başkanı İlyas Özkan benim açıklamama cevap olarak bir açıklama yapmış. Nereden başlasam bilemiyorum ama öncelikle şunu belirtmek isterim ki bana cevaben yaptığını söylediği bu açıklamada üzülerek söyleyeyim ki İş-Kur tarafından belediyemize tahsis edilen 7 kişilik! Kontenjan ile alakalı tek bir cümle yok!

– Ben devletimin yanındaydım, sen neredeydin ?
Birilerinden fırça yediği çok belirgin olan Özkan, birçok şey söylemiş ama benim sorduğum konu ile alakalı tek bir cümlesi yok. 15 Temmuz gecesi telefonla defalarca kez aranarak tabiri caizse zorla ilçe meydanına getirilen şahıs bana; 15 Temmuz gecesi neredeydin diye sormuş. Ben ağır ceza reisimiz, başsavcımız, emniyet müdürümüz, başkan yardımcılarımızla birlikte sabah 5:30’a kadar İlçe Jandarma Komutanlığında devletimin yanındaydım İlyas Özkan. Yani Sungurlu da görevimin başındaydım! Bazılarının senin için anlattığı gibi Mavi Ocak Tesislerinde ayaklarına kara sular inene kadar bekleyip, daha sonra bir otobüse binip, kaçıp bir yerlerimi kurtarma derdinde değildim!

- Advertisement -

– Sende mi kandın, kandırıldın yemeklerde?
Bizim 50 yıldır kimlerle oturup, kimlerle kalktığımızı tüm Sungurlu biliyor. Biz Türk-İslam Ülküsü’nden hiç bir zaman sapmadık. Ben yıllarca Ticaret ve Sanayi Odası’nda bu hainlerle mücadele ettim. Peki şimdi ben sana soruyorum İlyas Özkan! Sen 15 yıldır kimlerle oturup, kimlerin sohbetlerine katıldın, kimlerin gazetesini aldın, kimlerin ne yemeğini yedin. Sende mi kandın, kandırıldın yemeklerde?

– Cezaevi ile nüfusun artacağını zannediyor…
Evet, Sayın Özkan Sungurlu üvey evlat muamelesi görüyor! Cezaevi diyorsunuz, stadyum diyorsunuz, baraj diyorsunuz… Yurtlar, Yüksek Okul, Fen Lisesi diyorsunuz… Hangi birinden başlasam? Cezaevi yaptık diye övünen bir akıla ben ne cevap versem boş. Cezaevinde yatacak mahkumları Sungurlu’nun nüfusuna ekleyen zekaya ben ne desem boş. Göçü durduramadıktan sonra, boşalan köyleri görmeyen gözlerinize, zirai sulama amaçlı baraj yaptık diye övünen sizlere, ben köylerde ziraat yapacak kimsenin kalmadığı gerçeğini sorsam ne olacak? Yaptığımız hizmetleri küçümseyerek 1-2 milyon lira tutmuyor. Üstelik bunlar yapman gereken çalışmalar demişsiniz. Şimdi size sormazlar mı; Ey İlyas Özkan! Madem bunlar bir belediye başkanının yapması gereken hizmetlerdi, 2 dönem sizin partiniz bu ilçede belediye başkanı çıkarttı. Neden yapmadılar? Sizin gibi birileri çıkıp “Göz Boyama hareketleri bunlar” der diye korkup mu yapmadılar?
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Ak Parti Sungurlu İlçe Başkanı İlyas Özkan'ın açıklamasına sert bir cevap verdi. | Sungurlu Haberleri– Yiğit Dediğin Eğilmez,Kırılır
Sayın Özkan mızıkçılık yapıyorsun, resmen ağlıyorsun. Diyorsun ki açıklamanda; “Bir partinin Sungurlu’daki İlçe Başkanı ile iyi geçinmen gerekiyordu. Buradaki sorunları milletvekillerine, bakanlara ulaştırılmasını sağlayan ana unsur ilçe başkanıdır, bilmiyorsan öğren…” Benim bildiğim ve öğrendiğim bir şey var Sayın Özkan ben ne kapına tayin için gelen bir bürokrat ne de iş istemeye gelen bir vatandaşım! Ben Sungurlu’nun seçimle gelmiş Belediye başkanıyım. Ben senin gibi atanarak gelmedim, seçimle geldim. Ne senin gibi Sungurlulu olmayan birine, ne de başkalarının önünde eğilirim. Çünkü ben Sungurlu’yu, Sungurlu halkını temsil ediyorum. Benim sana ve saydıklarına eğilip bükülmem emanete ihanettir benim için… Sen il başkanının, milletvekillerinin önünde eğilmeye hatta nizami sürünmeye devam et ve şunu unutma, bilmiyorsan da öğren; YİĞİT DEDİĞİN EĞİLMEZ,KIRILIR…

– Ben bulunduğum yere tırnaklarımla geldim 
Bu arada eskilerin bir lafı vardır derler ki; Şecaat arz eylerken merd-i kıptî, sirkatin söyler! Yani Çingene cesaretini anlatırken suçunu da itiraf eder. Sizin durum aynen bu. Yaptığınız bu açıklama ile benim size tabi olmadığım için, eğilip bükülmediğim için, ilçeye yatırım gelmediğini açıklayıp, kabul de etmişsiniz.
Terbiye sınırlarını aşma İlyas Özkan! Ben olduğum gibi yaşıyorum ve özel hayatımın hesabını bana soracak en son insan sensin! Ben bulunduğum yere tırnaklarımla geldim! Devletten arpalık almadım. Benim ellerimde nasır var, nasır! Ellerimde Jöle artığı yok benim!
Fabrikaları sormuşsunuz ona da cevap vereyim. Sizde belli ki bilmiyorsunuz. Siz Sungurlu OSB’yi yatırım teşviklerinden ve yatırım indirimlerinden daha fazla pay alan bir OSB haline getirdiniz de yatırım mı gelmedi? Çankırı’da yatırım indirim ve teşvikleri ilçemizdeki OSB’ye göre daha düşük. İlçemiz OSB, 70 km ötemizdeki Çorum OSB ile aynı statü de. Sermaye sahipleri haklı olarak menfaatinin daha çok olduğu yere gidiyor.

– Bazen susmak en büyük erdemdir…
Diğer açıklamalarına cevap verme gereği bile duymuyorum. Sadece maaşlar ödenmiyor buyurmuşsunuz. Hodri meydan diyorum. Hiçbir personelimizin belediyeden bir kuruş alacağı yoktur. Eğer ki bir kişi çıkıp ben maaşımı alamadım, belediyeden şu kadar alacağım var derse, şu dakika görevimden istifa edeceğim. Peki sen bunu ispatlayamazsan, anan erkek doğurduysa istifa edebilecek misin?
Sayın Özkan, 30 Mart öncesini ben kimseyle paylaşmıyorum ve açıklamak istemiyorum. İstememde ki sebep ise Sungurlu’nun nüfusunun azalmasından çekindiğim içindir. Bazen susmak en büyük erdemdir…
Son olarak beni şov yapmakla itham etmişsiniz. Şov sizin işiniz. Jöleli saçlarınızla sağda solda gezmek, onun bunun gazına gelip sağa sola sataşmak, olmayan şeyleri olmuş gibi göstermek sizin işiniz” ifadelerinde bulundu.

TRY - Türk Lirası
USD
27,3003
EUR
28,8496
GBP
33,1608
RUB
0,2828
CNY
3,7364
JPY
0,1831

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu