-0.6 C
Sungurlu
24/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemŞahiner, "Down Sendromu Farkındalık" Gününü Kutladı

Şahiner, “Down Sendromu Farkındalık” Gününü Kutladı

- Google Reklamı -

Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner,21 Mart ‘’Down Sendromu Farkındalık’’ günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.
Şahiner mesajında;”47 kromozomları ile nadide çiçekler gibi hayatımızda var olan ve var olmaya devam edecek Down sendromlu bireylerimizin durumlarının iyileştirilmesi ve ailelerinin doğumlarından itibaren verdikleri gayrete ve özveriye bir nebze olsun destek vererek, artı bir farkla tıpkı bizim gibi, toplumla iç içe, yadırganmadan yaşayabildikleri bir dünya yaratmak, toplumsal sorumluluk değil, üzerimizde önemli bir vazifedir.
Toplumumuzdaki duyarlılığın arttırılması ve down sendromlu bireylerin hayatları boyunca ön yargı ve ayrımcılığa maruz kalmadan yaşamlarını sürdürebilmeleri çok önemlidir. Sungurlu Belediyesi olarak engelli kardeşlerimize elimizden geldiğince destek oluyoruz. Onları önemsiyoruz ve değer veriyoruz. Allah onları cennetle müjdelemiştir. Onlar bu hayatta ailelerinin bir kazancı, öbür Dünya’da da kurtarıcıları olacaktır. Engelli kardeşlerimize topluma kazandırmalıyız.
Bu özel insanların bizden istedikleri tek şey sevgi,bunun için 21 Mart’ın farkındayız ve onları tüm kalbimizle seviyoruz.”ifadelerine yer verdi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7238
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu