Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Şahiner, “Muharrem ayı, Kur’an-ı Kerim’de kıymet verilen dört aydan biridir”

Aşure Günü’nün Müslümanlar tarafından çok önemli olduğuna değinen Belediye Başkanı Şahiner mesajında şu ifadelere yer verdi: “Muharrem ayı, Kur’an-ı Kerim’de kıymet verilen dört aydan biridir. Peygamber Efendimiz (SAV) Muharrem ayının değerini anlatmak için ondan “Allah’ın ayı” diye söz etmiştir. Hadis-i Şerifte Muharrem ayı için; “Allah’ın ayı” denilmesi bu ayın şerefine işaret içindir. Bu ayın en kıymetli günü de Aşure günüdür. Allah, birçok duayı Aşure Günü kabul etmiştir. Peygamber Efendimiz yine bir hadisi şerifinde; “Aşûre Günü zerre kadar sadaka veren kimseye, Allahu Teâlâ Uhud dağı kadar sevap verir.” buyuruyor.

Aşure gününün ruhunda kardeşliğin, birliğin, sevginin, anlayışın ve hoşgörünün anlamı saklıdır. Bugün bu ruhtan feyiz alarak bütün bir ömrü hayır ve güzellikler içinde geçirmek için çokça dua edilmesi gereken bir gündür. Cenab-ı Allah bizleri birlikten beraberlikten iyilikten güzellikten ayırmasın. Bu vesileyle bütün İslam âleminin Aşure Günü’nü tebrik ediyor, başta Hz. Hüseyin olmak üzere bütün aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

İlgili İçerikler

Emniyet “WhatsApp İhbar” hattını tanıtıyor

Safa Özhazinedar

Milletvekili Kaya; “Kırkdilim Yolu YKS İçin Açılacak”

Safa Özhazinedar

Ülkü Ocaklarından Sağlık Çalışanlarına Karanfil

Safa Özhazinedar

Sungurlu’ya büyükşehir desteği

Safa Özhazinedar

Sungurlu’da Okullara 40 Kişi Alınacak

Safa Özhazinedar

Belediyespor’dan Voleybolda İmza Şov

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar