Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Şahiner , "Mekke’nin Fethi’nin yıldönümü mübarek olsun"

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Mekke’nin Fethi’nin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Şahiner, yayımladığı mesajında; “Mekke’nin Fethi’nin yıldönümü mübarek olsun. 31 Aralık gecesini 1 Ocak tarihine bağlayan gece, Müslümanlar ve müminler için çok önemli bir gündür. 1 Ocak’ın, Allahü Teala’nın mübarek kıldığı, İslam dininin merkezi olan Mekke’nin şirkten, putperestlikten ve bütün diğer hurafelerden arındırıldığı, yeni bir hayata kavuşturulduğu tarih Mekke’nin fethinin yıl dönümüdür. Mekke’nin Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) komutasındaki müminler tarafından fetih edilmesinin İslamiyet’e katkısı çok büyüktür. Mekke’nin fethi İslam tarihinde değil, bütün cihan tarihinde benzeri bulunmayan bir hadisedir” dedi.

İslam alemi olarak bugün fetih ruhuna muhtaç bir halde olduklarını kaydeden Başkan Şahiner, “Cenabı-ı Allah Müslümanlara nice fetihler nasip etsin. Mekke şehri, Peygamber Efendimiz tarafından 1 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Bu fetih öyle anlamlıdır ki, Müslümanlar zorla çıkarıldıkları Mekke’yi hiç silah kullanmadan, bir damla kan akıtmadan 8 yıl aradan sonra teslim almışlardır. Fethin bu kadar kolay olmasının sebebi Allah Resulü’nün ve Müslümanların insanların gönlünü fethetmesidir. Müslümanlar zulme uğrasa da, sıkıntıya düşse de mazlumların yardımcısı Allah’tır. Bizler de böyle inanıyoruz. Tüm mümin ve Müslümanların Mekke’nin Fethi yıldönümünü tebrik ediyor, umutların çoğaldığı, huzurun, barışın tüm dünyada egemen olduğu, dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının güç kazandığı bir yıl olmasını Cenab-ı Hak’tan diliyorum” ifadelerinde bulundu.

İlgili İçerikler

Şahin’den İYİ Parti’ye Ziyaret

Safa Özhazinedar

KOSGEB’den Brezilya Çıkarması

Safa Özhazinedar

15 Temmuz Şehidi Mezarı Başında Anıldı

Safa Özhazinedar

Taşımalı servis araçları denetlendi

Safa Özhazinedar

İhtiyaç Sahiplerine Gıda Yardımları Yapılmaya Devam Ediyor

Safa Özhazinedar

MHP, Anneler Gününde Yaşlıları Unutmadı

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar