Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Şahiner; ” Mehmetçiğin bu acı destanı, bir fedakarlık ve kahramanlık örneğidir”

Sarıkamış’ın Türk toplumunun her kesimini derinden etkileyen acı bir hatıra olduğunu belirten Başkan Şahiner mesajında;“Birinci Dünya Savaşında Kafkas Cephesinde yaşanan ilk ve en büyük kara harekatı olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekatı, zor hava şartlarına aldırmadan vatanları için donarak can veren 90 bin askerimizin şehadete erdikleri bir hadise olarak hafızalarımıza kazınmıştır. Bu harekat bizlere Mehmetçiğin vatanı için her koşulda gözünü kırpmadan mücadeleye hazır olduğunu bir kez daha göstermiştir. Dondurucu soğuk ve tipi altında şehit olurken bile kol kola giren ve ebediyete bu şekilde yürüyen Mehmetçiğin bu acı destanı bir fedakarlık ve kahramanlık örneği olduğu kadar, birlik ve kardeşlik dersidir. Bizlerde bu mücadelenin kutsallığı ve kahraman askerlerimizin cesareti ile bu fedakarlığın bilincinde olarak onların izinde birlik ve beraberlik içerisinde vatan için her koşulda çalışmaya devam etmeliyiz.

Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Sarıkamış’ta ve yurdun her köşesinde kahramanlık örneği göstererek adını tarihe yazdıran tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor şükran ve minnetle anıyorum. Ruhunuz şad mekanınız cennet olsun.”dedi.

İlgili İçerikler

Köyhanoğlu; “Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. “

Safa Özhazinedar

Aşutoğlu’ndan 23 Nisan Mesajı

Safa Özhazinedar

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Araç Trafiğine Kapatılıyor

Safa Özhazinedar

İyisine İhtiyaç Vardı, Mükemmelini Yaptılar

Safa Özhazinedar

Kor, Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkan Adaylığını Açıkladı

Safa Özhazinedar

Benzin ve Motorine İndirim

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar