Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem Son Dakika

ŞAHİNER; “GEREKİRSE HALK EKMEĞİ KURARIZ!”

Sungurlu’da ekmeğin 1.50 TL’den 2 TL’ye yükseltilmesinin ardından Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner bir açıklama yaptı. Fırıncıların zam kararına tepki gösteren ve bu zammın kabul edilemez olduğunu söyleyen Başkan Şahiner, “Gerekirse halk ekmeği kurarız” dedi.

Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı Un ve Unlu Mamülleri Meslek Grubu dün akşam saatlerinde toplanarak 250 gram ekmeğin fiyatını 1.50 TL’ den 2 TL’ye çıkardı. Gerekçe olarak ise artan un, elektrik, doğalgaz ve işçilik maliyetlerinden dolayı bu zam kararın alındığı açıklandı.
Bugünden itibaren fırınlarda ekmek 2 TL’den satılmaya başlarken, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner ise fırıncıların zam kararına tepki gösterdi. Bu zammın kabul edilemez olduğunu söyleyen Başkan Şahiner, “İşçi, memur, emekliye zam mı yapıldı da ekmeğe %33 zam yapılıyor? 50 kuruşluk bir zam gibi gözükse de %33’e denk geliyor. Çok fazla bir zam. Günde 10 ekmek alan vatandaşlarımız var. Belediye olarak bu zammı kabul edemeyiz. Gerekirse dışarıdan ekmek getiririz, gerekirse Halk ekmeği tekrar kurarız” dedi.
Başkan Şahiner’in ‘Gerekirse Halk Ekmeği Kurarız’ paylaşımın ardından vatandaşlar Başkan Şahiner’in bu kararının tam yerinde bir karar olduğunu söyleyerek destek mesajları attı. Vatandaşlar en kısa zamanda Belediye Halk Ekmeği görmek istediklerini beyan ettiler.

ZAM YAĞMURLARI HALKI BEZDİRDİ!

Ekmek haricinde halkın temel ihtiyacı olan bir çok kaleme peş peşe yapılan zamlar vatandaşı adeta canından bezdirdi diyen Başkan Şahiner, “Hükümet bütçe açığını kapatabilmek için seri zamlarına devam ederken, son aylarda iğneden ipliğe, vatandaşın temel ihtiyaç harcamaları başta olmak üzere hemen hemen her şeye yapılan aşırı zamlar, zaten geçim derdinde olan vatandaşı iyice dar boğaza soktu” dedi.

Durmadan yapılan zamlar neticesinde asgari ücretle çalışan vatandaşların nasıl geçineceğini soran Başkan Şahiner, “Hükümet çalışana kaşıkla verdiğini zamlar sayesinde kepçeyle geri almış oldu” ifadelerini kullandı.

İlgili İçerikler

Çin’den Türkiye’ye Dengeleri Değiştirecek Çağrı

Safa Özhazinedar

Karslı ve Kolaylı’dan Başkana Ziyaret

Safa Özhazinedar

Dorukoğlu; ” Öğretmenlerimiz, geleceğimizin inşasında oldukça büyük bir öneme sahiptir. “

Safa Özhazinedar

Kazada Adeta Can Pazarı Yaşandı

Safa Özhazinedar

“ÖĞRETMENLERİMİZ MESLEKLERİNİ SEVEREK VE ONUR DUYARAK YAPMAKTADIRLAR”

Safa Özhazinedar

Otomobil Fabrikasına Tam Destek

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar