-0.6 C
Sungurlu
01/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemŞAHİNER; "GEREKİRSE HALK EKMEĞİ KURARIZ!"

ŞAHİNER; “GEREKİRSE HALK EKMEĞİ KURARIZ!”

- Google Reklamı -

Sungurlu’da ekmeğin 1.50 TL’den 2 TL’ye yükseltilmesinin ardından Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner bir açıklama yaptı. Fırıncıların zam kararına tepki gösteren ve bu zammın kabul edilemez olduğunu söyleyen Başkan Şahiner, “Gerekirse halk ekmeği kurarız” dedi.

Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı Un ve Unlu Mamülleri Meslek Grubu dün akşam saatlerinde toplanarak 250 gram ekmeğin fiyatını 1.50 TL’ den 2 TL’ye çıkardı. Gerekçe olarak ise artan un, elektrik, doğalgaz ve işçilik maliyetlerinden dolayı bu zam kararın alındığı açıklandı.
Bugünden itibaren fırınlarda ekmek 2 TL’den satılmaya başlarken, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner ise fırıncıların zam kararına tepki gösterdi. Bu zammın kabul edilemez olduğunu söyleyen Başkan Şahiner, “İşçi, memur, emekliye zam mı yapıldı da ekmeğe %33 zam yapılıyor? 50 kuruşluk bir zam gibi gözükse de %33’e denk geliyor. Çok fazla bir zam. Günde 10 ekmek alan vatandaşlarımız var. Belediye olarak bu zammı kabul edemeyiz. Gerekirse dışarıdan ekmek getiririz, gerekirse Halk ekmeği tekrar kurarız” dedi.
Başkan Şahiner’in ‘Gerekirse Halk Ekmeği Kurarız’ paylaşımın ardından vatandaşlar Başkan Şahiner’in bu kararının tam yerinde bir karar olduğunu söyleyerek destek mesajları attı. Vatandaşlar en kısa zamanda Belediye Halk Ekmeği görmek istediklerini beyan ettiler.

ZAM YAĞMURLARI HALKI BEZDİRDİ!

Ekmek haricinde halkın temel ihtiyacı olan bir çok kaleme peş peşe yapılan zamlar vatandaşı adeta canından bezdirdi diyen Başkan Şahiner, “Hükümet bütçe açığını kapatabilmek için seri zamlarına devam ederken, son aylarda iğneden ipliğe, vatandaşın temel ihtiyaç harcamaları başta olmak üzere hemen hemen her şeye yapılan aşırı zamlar, zaten geçim derdinde olan vatandaşı iyice dar boğaza soktu” dedi.

- Advertisement -

Durmadan yapılan zamlar neticesinde asgari ücretle çalışan vatandaşların nasıl geçineceğini soran Başkan Şahiner, “Hükümet çalışana kaşıkla verdiğini zamlar sayesinde kepçeyle geri almış oldu” ifadelerini kullandı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7582
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu