Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Şahiner; ”Gazeteciler Demokrasinin Vazgeçilmez Unsurudur”

Başkan Şahiner, kamu yararına yönelik hizmetlerini gerçekleştiren gazetecilerin aynı zamanda yerelden genele sosyal, kültürel, ekonomik gelişim açısından da ilçemizin ve ülkemizin büyümesine, kalkınmasına doğrudan katkı sunduğuna vurgu yaparak mesajında, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Gazetecilik, her koşulda gerektirdiği dinamizm ve fedakârlığıyla icrası zor, ülkenin vicdanı olma vasfını elinde bulunduran nadide mesleklerden biridir. Geçmişten bugüne düşünce özgürlüğünün yanı sıra demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olan gazetecilerimiz; ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak, halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen önemli kişilerdir. İnsanlar, basından okudukları ve öğrendikleri haber ve yorumlar doğrultusunda bilgi sahibi olurlar. Bu açıdan gazetecilerin, yaptıkları haber ve değerlendirmeler ile toplumu doğru bilinçlendirme sorumlulukları da bulunmaktadır. Yönetenler ile yönetilenler arasında köprü görevi gören, ilçemizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif olarak görev alıp emek harcayan tüm kıymetli basın mensuplarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını dilerim.”

İlgili İçerikler

TEPEYE TÜRK BAYRAĞI ASTILAR

Safa Özhazinedar

OTOBÜS KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK TOPLANTI YAPILDI

Safa Özhazinedar

ABANUZOĞLU SELAMET DERNEĞİ SUNGURLU TEMSİLCİSİ OLDU

Safa Özhazinedar

Şahiner, “İspatlayamazsan, Anan Erkek Doğurduysa İstifa Edebilecek Misin? “

Safa Özhazinedar

Şahiner, “Yaptıklarımız, Yapacaklarımızın Teminatıdır. Hepinizin oyuna talibim”

Safa Özhazinedar

Hafızlar Ramazan Ayına hazır

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar