-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemŞahiner Bir İlki Gerçekleştirdi

Şahiner Bir İlki Gerçekleştirdi

- Google Reklamı -

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner Ankara’da bulunan Sungurlu Dernek Başkan ve yöneticileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Yenimahalle Belediyesi Düğün Salonunda kahvaltıda bulunan hemşehri dernekleri ve federasyon başkanları ile sağlanan katılım oldukça çoğunluktaydı. Kahvaltıya Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’da katıldı.
Kahvaltıda bir konuşma yapan Çorum Hitit Dernekleri Konfederasyonu Genel Başkanı Avukat Cemal Emir, Ankara’da çoğunlukta yaşayan hemşehri dernekleri olarak birlik ve beraberliğin sağlanması için atılan bu adımda Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahinere teşekkür etti. Emir, zamanın birlik ve beraberlik zamanı olduğunu hele hele hemşehriler arasında ayrışmanın kutuplaşmanın asla ve asla yer almamasını temenni etiklerini dile getirdi.

60 Dernek temsilcisiyle kahvaltıda buluştu. Birlik ve Beraberlik mesajı verdi. | Sungurlu Haberleri

Ülkemizin içinde bulunduğu durumla ile ilgili iç ve dış güçlere karşı daha etkili olabilmemiz için ülke genelinde birliğe ihtiyaçımız olduğunu dile getiren Emir, Çanakkale şehitlerinide anarak konuşmalarına son verdi.
Ankara Çorumlu Dernekler federasyonu Başkanı Hayri Çağır ise Başkan Şahiner’e bu güzel organizasyon ve anlamlı günde bir araya tüm hemşehrilerimizi topladığı içinteşekkür etti.
Çağır konuşmasında birlik, beraberlik ülke genelinde sağlanmalıdır dedi. Çağır, Çanakkale şehitlerinide saygı ile andığını belirtti.

- Advertisement -

60 Dernek temsilcisiyle kahvaltıda buluştu. Birlik ve Beraberlik mesajı verdi. | Sungurlu Haberleri

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise Çanakkale Şehitlerinin anılması gibi böyle bir anlamlı günde tüm hemşehri derneklerini bir araya getiren Başkan Şahiner’e teşekkür etti. Fethi Yaşar, “Ülkemiz sıkıntılı bir dönemden geçmetektedir. Bu yüzden tüm ülke vatandaşlarımız birlik ve beraberliğimize gölge düşürecek olaylardan kaçınılması gerekir” dedi.

60 Dernek temsilcisiyle kahvaltıda buluştu. Birlik ve Beraberlik mesajı verdi. | Sungurlu Haberleri

Fethi Yaşar, “Türkiye Cumhurhiyeti moazik bir ülke. Bu yüzden aşure gibi bir birimizle yoğuşmuş bir halde olmamız lazım. Tüm iç ve dış güçlerin ülkemiz üzerinde oynadığı oyunlara gelmemiz gerekir” dedi.
Yaşar, Çanakkale şehitlerini anarak Belediye Başkanı Şahiner’e bu güzel organizasyon için tekrar teşekkür etti.

- Google Reklamı -

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner katılımcı dernek başkanlarına yönetimlerine Konfederasyon ve Federasyon Başkanlarına ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkür ederek konuşmasına başladı.

Şahiner, Sungurlu’da 50 bin nüfusa sahibiz. Ankara’da 350 bin nüfusa sahibiz. Yani burada, başkentte en az yedi kat daha hemşehrimiz var. Bu hemşehriler arasında birlik ve beraberliği sağlayarak güçlü bir lobi oluşturursak siyasette ve bürokraside hemşehrilerimizin önü kesilmesine engel oluruz. Başkentte istediğimiz söze sahip olmanın yolu birlilk ve beraberlikten geçmektedir. Eğer burada siyat ve bürokraside güçlü olursak biz yerel belediye başkanlarımızında yükü hafifler ve buradaki hemşehrilerimizinde doğup büyüdükleri topraklara bakış acısı dahada değişir” dedi. Başkan Şahiner konuşmasına şöyle devam etti; “Birliğimizi ve bütünlüğümüzü kimse bozamayacak AK partilisi MHP,CHP,İYİ, SP, BBP, gibi partili kim olursa olsun Alevi, Sunni, Tatar, Çerkez,Kürt gibi bölüşmeden hep birlikte Ankara’da ve Türkiye genelinde Sungurlu ve Çorum olarak bir çatı altında birleşeceğiz.

60 Dernek temsilcisiyle kahvaltıda buluştu. Birlik ve Beraberlik mesajı verdi. | Sungurlu Haberleriİçinde olduğumuz durum malum. Bu yüzden yatırımcıların kendi ülkelerine hatta illerine ilçelerine yatırım yapmaları gerektiğini dile getiren Başkan Şahiner, iBen tüm siyasilerden bunu bekliyorum. Ülkeyi yönetenler ayrıştırmadan bölüştürmeden yönetmelerini bekliyorum. Ben Sungurlu Belediye Başkanı olarak ellibin kişinin vebalini taşıyorsam, Fethi Yaşar Başkanım 700 bin kişinin vebalini taşıyor. Ülkeyi yönetenler ise seksenmilyon vatandaşın vebalini yaşamatadır. Bu vebal ise çok ağır bir yüktür” dedi.

Başkan Şahiner Çanakkale şehitlerinide anarak katılımcılara tekrar teşekkür etti.

TRY - Türk Lirası
USD
27,3311
EUR
28,8793
GBP
33,2049
RUB
0,2871
CNY
3,7460
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu