-0.6 C
Sungurlu
03/06/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetŞahiner Adaylık Açıklamasında Gövde Gösterisi Yaptı

Şahiner Adaylık Açıklamasında Gövde Gösterisi Yaptı

- Google Reklamı -

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/sungurlutelevizyonu/videos/547097625806080/” width=”720″ height=”480″ onlyvideo=”1″]

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından adaylığı açıklanan Abdulkadir Şahiner’i İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Müsavat Dervişoğlu ve Şenol Bal, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, İYİ Parti Sungurlu İlçe Başkanı Fazlı Koçak, İç Anadolu Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Salim Coruk, Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir yalnız bırakmadı.

– Şahiner hayatını Sungurlu’ya adamış bir hemşehrinizdir

İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı Abdulkadir Şahiner’e güç vermeye, omuz vermeye geldiklerini söyledi. Ama görüyoruz ki siz güç ve omuz vermeye kararlısınız diyen Paçacı, “Belediye seçimleri 5 yılda bir olur. Önemli olan kazanan başkanın kendisine oy verene de vermeyene de eşit hizmette bulunmasıdır. Ama bir çok yerde kazanan belediye başkanı kendisine oy vereni veya vermeyeni ayırırlar. Abdulkadir Başkan bugüne kadar uygulamalarıyla bunun en güzel örneğini vermiştir. Bundan sonra ki dönemde de sizlere hizmet etmeye ve eşit hizmet yapmaya devam edecektir. Abdulkadir Şahiner hayatını Sungurlu’ya adamış bir hemşehrinizdir. Ben inanıyorum ki hayatının bundan sonra ki dönemi de Sungurlu’ya hizmetle geçecektir” dedi.

– İnşallah 1 Nisan sabahı Abdulkadir başkanımızın başkanlığını kutlayacağız

- Advertisement -

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Bal, “Bunun için bayanlara büyük görev düşmektedir. Çünkü en çok yük onların omuzlarındadır. En çok acıyı çeken bu ülkenin kadınlarıdır. Bu yüzden iyi insanların yönettiği bir ülkenin hepimiz hasretini çekiyoruz. Bu yüzden cesur olacağız, iyi olacağız, yalana, dolana, iftiraya karşı hep birlikte kalkan olacağız. Biz iyilik harekelenin mensupları olacak herkesi kucaklayacağız” diye konuştu.

– Şahiner Sungurlu için değil, Türkiye için örnek bir şahsiyettir

Okul yıllarında Sungurlu’dan çok geçtiğini ve Sungurlu’nun kursağımızda çok ekmeği vardır diyerek sözlerine başlayan İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yarımcısı Müsavat Dervişoğlu, Abdulkadir Şahiner’in elini havaya kaldırarak Sungurlu adaylarının mevcut başkan Abdulkadir Şahiner olduğunu ilan etti.
Emaneti eline vereceksiniz diyerek Cenabı Hakkın bir emri var diyen Dervişoğlu, “Yerel seçimler hizmet seçimleridir. Yaşadığınız yere hizmet edeceksiniz. Abdulkadir Şahiner Sungurlu için değil, Türkiye için örnek bir şahsiyettir.Onun yaptığı hizmetler, İYİ Parti Belediyecilik anlayışının da şekillenmesine önemli katkılar sağlamıştır. Siyaset kutuplaştırılıyor. İttifaklar kuruluyor. Bir tarafta ittifak kurulunca öbür tarafta boş duramıyor. Ben Sungurlu için söylüyorum. Bizim Sungurlu’da bir ittifakımız vardır, o ittifakın adı da
‘Sungurlu İttifakıdır’ diye konuştu.
Hazırlattığı seçim şarkıları eşliğinde kürsüye gelen ve belediye önünü dolduran kalabalığa seslenen Abdulkadir Şahiner, “Sizlerle bir kez daha gurur duyuyorum. Beni hiç bir zaman yalnız bırakmadınız. 2014 seçime çıktığımızda Allah’tan memleketime, insanıma faydalı olacaksam nasip et, faydalı olamayacaksam önüme bir engel çıkar, nasip etme diye dua ettim. Önce Cenabı Allah’ın takdiri, sonra sizlerin desteği ile seçimi kazandım” dedi.

– Sungurlu’nun hakkını yiyenlere hakkımızı helal etmiyoruz

Sungurlu’ya hizmet eden geçmiş belediye başkanlarına teşekkür ederek konuşmasına devam eden Şahiner, “Amacımız, gayemiz Sungurlu dedik. Her yerde söylüyorum. Cenabı Allah kimseye kul hakkı yedirmesin. Cenabı Allah’ın huzuruna hiç birimiz kul hakkıyla gitmeyelim. Ama bugün yine hakkımızı yediler. 500 tane İŞKUR’dan Çoruma eleman verildi, ancak Sungurlu Belediyesine bir kişi dahi verilmedi. Hakkımız haram olsun onlara. Biz mücadelemize devam edeceğiz. İnsanlarımızı kucaklayarak hizmetlerimizi 5 sene yaptık, inşallah bir 5 sene daha yapacağız” ifadelerini kullandı.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9609
EUR
22,4818
GBP
26,0984
RUB
0,2594
CNY
2,9585
JPY
0,1498

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu