-0.6 C
Sungurlu
01/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemŞahiner, “6 senedir bir adım ileri gitmiyor”

Şahiner, “6 senedir bir adım ileri gitmiyor”

- Google Reklamı -

“DSİ’den Hiç Bir Şekilde Yardım Alamadık”

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahin, DSİ’nin Sungurlu’ya yatırım yapmamasına isyan etti.İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda söz alan Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, muhalefet belediyesi olduklarını ancak kendilerinin de halka hizmet ettiklerini ifade etti.

DSİ’den hiçbir şekilde destek alamadığını belirten Başkan Şahiner, “Budaközü ve Diğ Çayı ıslah projesi, Diğ Köyü sel kapanı projesi ve Sungurlu için elzem olan bir proje olan Kırankışla Barajı bu 3 proje Sungurlu için hayati önem taşıyor. Ama ne yazık ki yok. Karayolları Müdürümüz kurumlarımız eşit olacak diye bir söz söylüyor, ancak biz bir eşitlik göremiyoruz ve DSİ’den hiçbir şekilde yardım alamadık” dedi.
Bu proje 2014 yılında yapıldı ancak 6 senedir bir adım ileri gitmedi diyen Başkan Şahiner, “Allah korusun bir sel olayı olduğunda can kayıpları yaşanacak. Sizden dereleri ıslah etmek için dozer istedik, ama o konuda da sizden hiçbir destek göremedik. DSİ devletin kurumudur. Hepimiz hizmet için buradayız. Bunlara dikkat edilmesini özellikle istiyorum” ifadelerini kullandı.

DSİ 5. Bölge Müdür yardımcısı Tolga Gökhan Diri’de projeler için ödenek olmadığını ifade etti.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7582
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu