-0.6 C
Sungurlu
02/12/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetŞAHİN’DEN YEĞEN’E TEPKİ !

ŞAHİN’DEN YEĞEN’E TEPKİ !

- Google Reklamı -

‘SENİN SÖYLEDİĞİNİ PROKOPİS PAVLOPULOS SÖYLEMEDİ!’

MHP’li Şahin’den Yeniden Refah Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanı Ferhat Yeğen’e tepki! ‘Senin söylediğini Prokopis Pavlopulos söylemedi!’

MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin ,Yeniden Refah Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanı Ferhat Yeğenin Suriye’de yaşanan olayların bu duruma gelmesini üzüntü ile karşıladığını Gelinen noktada Emperyalist güçlerin, odakların amaçlarına hizmet edecek adımlar atmak yerine, mutlaka ‘aklı selim’le hareket edilerek Suriye ile meselelerimizi barışcıl yollarla çözebilmek için her türlü adımların atılması gerektiği ile ilgili Basın açıklamasını ve Sözlerini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyerin “Hepimizin içi kan ağlıyor. 33 şehidimiz var. Yaralılarımız var. Bunun için diyoruz ki şimdi hemen barış!” sözleri ile aynı olduğunu Bu talihsiz açıklama ile kime ve kimlere hizmet ettiğini merak ediyorum dedi .Şahin, “Türk askeri İdlib’de barışı sağlamak, mazlumun hakkını savunmak için bulunuyor. Yeğen’in ve İkiz açıklamanın sahibi Soyerin bu sözlerini Yunan, İngiliz, Fransız, Alman bile söylemedi. Sen hangi ülkede hangi siyasi fikrin temsilcisisin diye sordu.

33 şehidimizi İlahi makama uğurladığımız canımızın ciğerimizin yandığı 27 şubat günü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İdlib’de 33 askerimizin şehit olmasıyla ilgili üzüntülerini dile getirmiş ve “Hepimizin içi kan ağlıyor. 33 şehidimiz var. Yaralılarımız var. Bunun için diyoruz ki şimdi hemen barış!” açıklamasında bulunmuştu.
Bugün de maalesef Milli ve Manevi duruşuna hepimizin şahitlik ve kefillik ettiği Türk milliyetçisi Mümtaz insan Rahmetli Erbakan Hocanın Patisinde Çorum Merkez İlçe Başkanlığı görevini icra eden Sayın Ferhat Yeğen de buna benzer talihsiz bir açıklama yaparak Sayın Erbakan Hocanın Milli duruşu ve fikriyatından bihaber olduğunu ilan etmiştir. Rahmetli Erbakan Yaşasaydı kulağından tuttuğu gibi atardı eminim.

- Advertisement -
MHP’li Şahin’den Yeniden Refah Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanı Ferhat Yeğen’e tepki! 'Senin söylediğini Prokopis Pavlopulos söylemedi!' | Sungurlu Haberleri

MHP’Lİ ŞAHİN’DEN TEPKİ!

MHP Sungurlu ilçe başkanı Yasin Şahin, Yeğen’in sözlerine sert tepki gösterdi. Şahin, “ Yeğen anlam veremediğimiz bir açıklama yapmış. Şehitlerimizin acısı yüreklerimizde kor ateş gibi yanarken , barış diye bir açıklama yapmasına bir anlam veremedik. Askerimizin İdlib’de bulunma gerekçesi zalimlerin zulmüne karşı masum insanları korumaktır. Şu kış günlerinde evlerinden, yurtlarından edinmiş mazlumlara kol kanat geren askerimize kansızlar tarafından pusu kurulmuştur. Burada vicdan sahibi her insanın söyleyeceği söz; önce askerimize sonra ülkemize baş sağılığı dilemek ve Devletimizin bu süreçte kayıtsız şartsız yanında durduğunu belirtmesi gerekir ” dedi.

BİR SEN BİRDE YUNAN SEVİCİ SOYER SÖYLEDİ

MHP’li Şahin, Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanı “Yeğen’in kullandığı ifadelerle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Yunan sevici Soyer’in kullandığı ifadelerin eşdeğer olduğunu ve bu söylemleri Yunan, İngiliz, Fransız, Alman bile söylemedi diyerek Sen hangi ülkede hangi fikriyatın hangi Siyasi partinin merkez ilçe başkanısın acaba?” diye konuştu.

RAHMETLİ ERBAKAN YAŞASAYDI KULAĞINDAN TUTAR ATARDI

Milli ve manevi kişiliği ile örnek insan mümtaz şahsiyet Kımetli Erbakan Hocanın “Siz meseleyi Suriye mi sanıyorsunuz? Suriye’yi istemelerinin tek bir nedeni vardır. O da Türkiye’yi işgal etmek için zemin hazırlamaktır. Eğer bir gün mesele Suriye olursa bilin ki hedef Türkiye’dir. Bu söylediklerimi bir gün anlayacaksınız.”Sözlerini kendisine hatırlatarak Sayın Yeğen bilmelidir ki Bugün Suriyeyi ve Müslüman Suriyeli kardeşlerimizi siyonizmin ve emperyalizmin kucağına iten Suriye yönetimidir Sınırlarımız da PKK PYD ve birçok terör unsurunu barındırarak hertürlü lojistik desteği veren Ülkemizin üniter yapısına tehtit oluşturan Esed yönetimidir 33 şehidimizin katili Rusyayı Amerikayı İngilizi kısacası siyonizmi Müslüman topraklarına davet eden katil Esedin ta kendisi iken Hangi barıştan bahsediyorsun?

TRY - Türk Lirası
USD
28,8998
EUR
31,4795
GBP
36,6999
RUB
0,3168
CNY
4,0864
JPY
0,1968

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu