-0.6 C
Sungurlu
30/09/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetŞAHİN; “TARIM SEFERBERLİĞİ BAŞLAMASI GEREK”

ŞAHİN; “TARIM SEFERBERLİĞİ BAŞLAMASI GEREK”

- Google Reklamı -

İYİ Parti Sungurlu İl Genel Meclis Üyesi Ercan Şahin, “Türkiye Cumhuriyeti’nde tarım seferberliği başlaması gerek” dedi.

Betonun bir kez daha karın doyuramadığı tasdiklenmiştir diyen Şahin, “Ziraatçıların, mühendislerin, tarımla uğraşan vatandaşın zihniyeti değişmedikçe, bu devlette tarım olmaz. Oturdukları yerden tarım yönetilmez. Rusya’ veya diğer devletlere bağımlı kalır, sapı bir yerden, samanı bir yerden ithal eder duruma geliriz, geldik zaten. Eski çağ zihniyeti ile ekilen, biçilen arazilerden verim alınmaz, alınamaz. Çağa uygun, yeni teknoloji ile tarım yapmak, akarsularımızı boşa akıtmamak lazım” dedi.

Köylüyü bilinçlendirmeden verilen her teşvik boşa giden paradır diyen Şahin, “Eğit, donat misali önce öğret, sonra teşvik et. Yıllardır verilen teşviklerin nasıl boşa gittiğini, paralarımızın nasıl heba edildiğini yıllardır seyretmekteyiz. Bu devlete ve millete zulümdür. Bir kaç kişiyi zengin etmekten öteye gitmez. Önce Ziraatçiyi, zirai ürünler satanları, çiftçimizi bilinçlendir ki sonuç alalım. Ziraat mühendisleri yerinden kalkmaz, köylüyü bilinçlendirmez, zirai ilaç satan para kazanmak için ne olduğu belirsiz ilaçları çiftçiye verir doğaya saçılırsa, ne tarım kalır, nede ekoloji denge kalır” ifadelerini kullandı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7579
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu