Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Şahin, “Sarıkamış’ta 90 bin askerimiz donarak şahadet şerbetini içmiştir”

MHP İlçe Başkanı Yasin Şahin, “Tarihimizin en acı olaylarından birisi olan Sarıkamış Harekatı’nın yıl dönümünde, hayatını kaybeden kahraman askerlerimizi bir kez daha rahmet saygı ve sevgiyle yad ediyoruz” dedi.
Şahin, Osmanlı Harp tarihine felaketle sonuçlanan bir meydan muhaberesi olarak geçen Sarıkamış Harekâtı’nın 90 bin askerimizin düşmana karşı değil de, yokluğa ve dondurucu soğuğa karşı, vatan ve bayrak uğruna gözlerini kırpmadan şahadete erdikleri bir yiğitlik destanı olduğunu ifade eden Karataş, “Enver Paşa’nın emriyle başlayan, Rusları kuşatmak ve Kars, Ardahan, Artvin gibi Doğu illerini geri almayı hedefleyen hareket 18 gün sürmüştür. 1915 yılının Ocak ayının ilk günlerinde kış şiddetini daha da artırmış fırtına ile birlikte yağan kar yolları kapatıp çadırları yıkmıştır. Ardından dondurucu soğukların bastırmasıyla 90 bin askerimiz donarak şahadet şerbetini içmiştir. Hiçbir mazeretin ardına saklanmadan, zorlu iklim ve arazi şartlarını düşünmeden vatanına ve istiklaline kastedenlere karşı çelikten sinesini siper eden, ve büyük kayıplar verilse de vatan uğruna çıkılan bu yoldan asla geri dönmeyi düşünmeyen, başta Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını ve bu uğurda hayatlarını feda eden bütün aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahramanlarımızı saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun”

İlgili İçerikler

Özsarı: “Sadece Aralık’ta Değil, Her Gün Bize Engelliler Günü.”

Safa Özhazinedar

Sungurlu Belediyesi Başarılı Sporcuları Ödüllendirdi

Safa Özhazinedar

Altyapıda Hedef Türkiye Finalleri

Safa Özhazinedar

HEMŞEHRİMİZ ORDU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLARAK ATANDI

Safa Özhazinedar

500 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Safa Özhazinedar

Vefa Destek Ekipleri Aralıksız Çalışmalarını Sürdürüyor

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar