-0.6 C
Sungurlu
04/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemŞahin: Rıza Zarrap üzerinden TÜRKİYE ye parmak sallamak ne Amerikanın nede bir...

Şahin: Rıza Zarrap üzerinden TÜRKİYE ye parmak sallamak ne Amerikanın nede bir başkasının haddine değildir.

- Google Reklamı -

Şahin açıklamasında ,  Malumunuz ABD’de süren reklam dolu bir yargı süreci var. Türk vatandaşı, İran kökenli karanlık bir şahsiyet  üzerinden Türkiye yargılanmak, sorguya çekilmek istenmektedir. Bu alçaklığa  hiçbir ülkenin  hakkı yoktur. Amerika da oynanan dava oyunu  yargı  yetkisi bakımından hukuki olmaktan çıkmış, siyasallaşmıştır. Sanığıyla  tanığıyla  itirafçısıyla savcısıyla ve yargısıyla Türkiye’yi hedef alan ihanet senaryosu ortaya konmuştur dedi.

Zarrab denilen 3 maymunun 3 üncüsü  ABD ya karşı  bir suç işlediyse yargılansın ve cezalandırılısın. Buna kimse itiraz etmez , Türkiye’de işlenen bir suç varsa bunun hesabının sorulacağı yer de Türk adaletidir . Bu karanlık ve satılık şahıs  Türkiye’ye iade edilmeli, ABD de üç kağıdı bırakıp elindeki belgeleri Türkiye’ye vermelidir diyen ŞAHİN açıklamasına şu şekilde devam etti.

Türkiye’deki bazı kendini bilmez beyinlerin  bu alçak senaryoyu alkışlamaları utanç vericidir.. Yandaş görünenlerin de  FETÖ konusunda günah çıkartmaya çalışanların da ellerini ovuşturduklarını görüyoruz. Rıza Zarrab konusunda  ince hesaplarla bu davadan fitne çıkarmak ne vatanperverliğe  ne  Türk siyaset anlayışı ile de bağdaşmaz.. Bizim  MHP olarak kişilerle ilgili bir telaşemiz  yoktur. Kimsenin savunucusu da avukatı da değiliz. Biz Ülkemizin Şeref ve Onurunun  haysiyetinin peşindeyiz. Türkiye ahlaksızca mahkeme edilirse , Türk bankacılığı  ve ekonomisi hasara maruz kalırsa  siyaset kurumlarımız  Amerika’da bir şarlatan yargıcın oyuncağı olursa bundan kim kazançlı çıkacaktır? Böyle bir zarardan  kim siyasi ikbal  elde edecektir? Siyaset anlayışımız  ahlak ve töreye uygun halde yapılır, adam gibi insan yapılır. Türkiye’nin onur ve şerefi üzerinden siyaset olmaz. Türk töresinde, Türklüğün töresinde pusuya yatarak ihanet den nemalanmaya yer yoktur. FETÖ şebekesi yeni senaryolar peşinde koşarken, bu hainlerin oluğuna  su taşımak asıl açıklanacaktır? Siyasi hesaplar ve ikballer  için Türkiye’yi arkasından bıçaklamak  ihanetin en adicesidir.

- Advertisement -

Rıza Zarrab denen şarlatanın yargılanması ancak Türk mahkemelerinde olmalıdır . Bu şebeke başının işlediği ne  suç varsa, hukuk da cezası bellidir. ABD, Türkiye’nin itibar ve saygınlığıyla siyasi ve ekonomik durumuyla  oynamayı ne diye planlamaktadır? Bizim ABD denen terör destekçisi bir ülkeden ve yargısından elde edeceğimiz  duyacağımız  alacağımız hiçbir halt yoktur.Sınırlarımız dışında bir yargılamadan da   biz nasıl faydalanır kendimize malzeme çıkarırız  diyerek siyaset yapmak da bizim siyasi anlayışımıza ve ahlakımıza sığmaz ,Bu şekilde siyaset yapanların kide görülmeyen bir ilkesizlik ve ahlaki çürümüşlüktür. Eğer ülkemize  sahip çıkmazsak, hürriyetimizi korumazsak, suskun kalırsak dış güçlerin mandası ve himayesi altına girmeyi kabul etmiş olmaz mıyız? Rıza Zarrap üzerinden TÜRKİYE ye parmak sallamak ne Amerikanın nede bir başkasının haddine değildir.Bunu Türk milliyetçileri asla kabul etmez ve bunun hesabını ne pahasına olursa olsun sorar. Türkiye Cumhuriyeti tam bağımsızdır böyle de kalacaktır.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9609
EUR
22,4818
GBP
26,0974
RUB
0,2594
CNY
2,9585
JPY
0,1498

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu