-0.6 C
Sungurlu
26/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemŞahin ; " Papaz bahanesiyle şantaja boyun eğmeyeceğiz. "

Şahin ; ” Papaz bahanesiyle şantaja boyun eğmeyeceğiz. “

- Google Reklamı -

MHP İlçe Başkanı Yasin Şahin , ABD ile Brunson krizine ilişkin yaptığı açıklamada, ” Türkiye’nin tehditlere pabuç bıraktığı nerede görülmüştür? Papaz bahanesiyle şantaja boyun eğmeyeceğiz.” Dedi.

Şahin ‘ABD, Evanjelistlerin dolduruşuna gelip bir papazı bahane göstererek Türkiye’yi tehdit etmektedir. Bu ayıptır, ahlaki kural ihlalidir, stratejik ortaklığa gölge düşürmektir, haddi ve hududu aşmak demektir.’ dedi.
MHP İlçe Başkanı Şahin, ABD Başkanı Donald Trump’ın, papaz Andrew Craig Brunson’ın serbest bırakılmaması halinde “Türkiye’ye yaptırım uygulayacağı” şeklindeki ifadelerine ilişkin açıklamasında,
Türkiye’nin ABD ile on yıllardır müttefiklik hukuku içinde bulunduğunu belirten Şahin, “ABD, Evanjelistlerin dolduruşuna gelip bir papazı bahane göstererek Türkiye’yi tehdit etmektedir. Bu ayıptır, ahlaki kural ihlalidir, stratejik ortaklığa gölge düşürmektir, haddi ve hududu aşmak demektir.” Malum papaz serbest bırakılmazsa yaptırım uygulayacaklarmış.” ifadesini kullanan Şahin, “Bu üslup küstahça dır , Buyurgan, bulanık ve buruşmuş bir tavır dır.Türkiye’nin tehditlere pabuç bıraktığı nerede görülmüş, nerede duyulmuştur?” diyen Şahin , “Türkiye-ABD ilişkilerini casusluk suçlamasıyla bağımsız ve tarafsız Türk mahkemesinde yargılanan bir papaz riske atıp krize sokuyorsa ne söylense nafiledir. ABD Başkanı, papaz peşine düşeceğine ülkesinde misafir ettiği FETÖ’cüleri ne zaman iade edeceğini düşünmelidir.” açıklamasını yaptı.
“Şantaja boyun eğmeyiz, eğmeyeceğiz” Türkiye’nin tam bağımsız ve bağlantısız bir ülke olduğunu vurgulayan Şahin , şöyle devam etti: “Onun bunun ağzına bakmadık, bakmayacağız. Papaz bahanesiyle şantaja boyun eğmeyiz, eğmeyeceğiz. Tehdit acizlerin zaafı, korkakların zayıflığıdır. Kaldı ki Türk milletine tehdit işlemez, tarihin hiçbir döneminde de işlememiştir. Papazı isteyen ABD, Pensilvanya’daki haini verirse her hal ve şartta bir takas imkan ve ihtimali doğabilecektir. Nasıl olsa suçluların, ajanların ve hainlerin değiş tokuşuna Soğuk Savaş yıllarında epey tesadüf edilmiştir. Kanaatimiz odur ki ya bir yol ağzında ya da bir köprü başında suçluların takası sağlanabilecektir.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2149
EUR
28,8153
GBP
33,2067
RUB
0,2830
CNY
3,7229
JPY
0,1827

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu