-0.6 C
Sungurlu
02/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemŞahin; "Mübarek Üç Aylar’a bir kez daha kavuşmanın gönül huzurunu hep birlikte...

Şahin; “Mübarek Üç Aylar’a bir kez daha kavuşmanın gönül huzurunu hep birlikte yaşıyoruz.”

- Google Reklamı -

Mesajında Şahin; “Millet olarak manevi hayatımızda ayrıcalıklı bir yer bulunan mübarek Üç Aylar’a bir kez daha kavuşmanın gönül huzurunu hep birlikte yaşıyoruz.Bu özel aylar ve bu ayların içinde barındırdığı mübarek gün ve gecelerden birisi de Regaip Kandilidir.

Regaip, rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisidir. Recep ayının da ilk cuma gecesi Allah’ın mağfiretinin, engin lütuf ve kereminin üzerimize sağanak gibi yağdığı bir rağbet gecesidir.

Regaib, kelime anlamı itibariyle istemek, beğenmek ve arzu duymak anlamına gelir. Bu kutlu gecede semaya açılan eller inşallah geri çevrilmeyecek, vecd ile dua eden diller inanıyorum ki unutulmayacaktır.
Zaman, kendimize dönüp, gönül âlemine nazar kılmanın ve içe doğru bir yolculuk yapmanın zamanıdır.Yüce Allah’a gönülden yalvararak, günahlarla kirlenmeye yüz tutmuş gönüllerimizi tövbeyle arındırma, kendimizi bulma ve bilme, nefsin sonu gelmez arzu ve ihtiraslarına dur deme ve onlardan uzaklaşma zamanıdır.

- Advertisement -

Bu mübarek geceyi fırsat bilerek, yüce Yaradanın hikmetiyle buluşma ve hayatımıza tatbik etme adına her zaman olduğu gibi gayretli olmalıyız.Cenab-ı Allah’ın rahmet yüklü mesajı Kur’an-ı Kerim’i daha iyi anlamaya, bunun için de onun değerlerini yaşamaya, yaşatmaya ve bu çerçevede Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’(s.a.s.)’in örnek hayatını ve ahlakını da rehber edinmeye ihtiyacımız büyüktür. Mübarek Regaip Kandilinin, kanayan, derinleşen ve kangrene dönüşen sosyal, toplumsal ve siyasal yaralarımıza şifa ve umut olması en samimi beklentimizdir. Yüce Allah’a kulluk bilincinin bir gereği olarak  yaptığımız ibadetlerin; manen arınmak ve aklanmak; kırgınlıkların, küskünlüklerin ve anlamsız çekişmelerin son bulması için de iyi bir fırsat olacağı şüphesizdir.

Türk milletinin, İslam toplumlarının ve tüm insanlığın bu mübarek gecede aziz hatıra ve emanetlerini özümseyerek aradığı ve ihtiyaç duyduğu mutlak toparlanmayı sağlayacağını ümit ediyorum. Bu kutlu günlerde içinde bulunduğumuz ağır şartların ve sorunların sağlıklı bir muhasebesinin yapılmasında çok yarar bulunmaktadır.

Manevi dirilişe, manevi arınmaya ve huzur ortamının tesis edilmesine vesile olması dileklerimle aziz milletimizin, Türk-İslam aleminin ve bütün Müslümanların mübarek Regaip Kandili’ni dualarımla birlikte kutluyorum. Regaip Kandili’nin birliğimize ve beraberliğimize katkı vermesini, Müslümanların yaşadığı hüzün verici hadiselerin sonlanması için bir dönüm noktası olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,8080
EUR
22,3913
GBP
26,0637
RUB
0,2569
CNY
2,9330
JPY
0,1499

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu