-0.6 C
Sungurlu
30/09/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetŞahin; Milli Bekazımızı Sonuna Kadar Koruyacağız

Şahin; Milli Bekazımızı Sonuna Kadar Koruyacağız

- Google Reklamı -

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Sungurlu İlçe başkanı Yasin Şahin , Afrin’de 8 askerimizin şehit edilmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Düşman kılıcı sallayan hiçbir ülke, terörizmle mücadelemizi söndüremeyecektir” dedi.

Hatay’ın Hassa İlçesi Akbaba Hudut Karakolu’nun tam karşısında bulunan Keltepe kırsalında teröristlerle yaşanan sıcak temas ve akabinde hainlerin korkakça tünellere saklanarak ateş açmaları sonucunda 8 kahramanın şehit olduğunu 13 kahramanın ise yaralandığını dile getiren Şahin , “Zeytin Dalı Harekâtı süresince 41 evladımız şehit düşmüştür. Türk milleti bağrına taş basmış, şehit haberlerine derinden üzülmüştür. Nitekim acımız büyüdükçe büyümüş, milli vicdanı heder etmiştir. Sabretmek, metin olmak, yeis ve yılgınlığa kapılmamak geldiğimiz bu aşamada tarihi önemdedir. Aziz şehitlerimiz haklı ve haysiyetli bir mücadelenin sonucunda Peygamberimize komşu olacak manevi bir makama yükselmişlerdir” dedi.

Afrin’de Türkiye’nin bekası, tarihi ve egemenlik haklarının cesurca müdafaa edildiğini kaydeden Şahin , “Bundan dönüş yoktur. Zeytin Dalı Harekâtı meşrudur, haklıdır, karşımızdaki muhasım odaklar, müstevli oluşumlar insanlığın yüz karaları, yeryüzünün şeytan işbirlikçileridir. Afrin zorlu bir coğrafyaya sahip, iklim şartları ise mücadelenin aleyhinedir. Buna rağmen, Allah’a çok şükür, adım adım PKK/PYD/YPG terör örgütlerinin sınırlarımızla bağlantısı kesilmiştir. Afrin hilal kuşatmasına alınmıştır. Bugüne kadar 2300’e yakın terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bu çok önemli bir başarı ve kazanımdır. Afrin’de Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklali savunulmaktadır. Afrin’de milli onurumuz, milli güvenliğimiz, egemenlik haklarımız müdafaa edilmektedir. Milli bekamız için, bayrak için, mukaddes ve mukadderat için şehadet şerbetinden içmeye kalbi vatan sevgisiyle çarpan herkes, hepimiz varız, kuşku yok hazırız. Afrin’de önümüzü kesmeye, hızımızı yavaşlatmaya, mücadelemizi kösteklemeye çalışan hiçbir ülke ve küresel organizasyona boyun eğmemeliyiz, buna müsaade etmemeliyiz” şeklinde kaydetti.
“Düşman kılıcı sallayan hiçbir ülke, terörizmle mücadelemizi söndüremeyecektir” ifadelerini kullana Şahin açıklamasını şu ifadelerle tamamladı:

- Advertisement -

“Bağımsızlık ve beka mücadelemizden milletimizi döndüremeyecektir. Afrin’de son hain imha edilesiye, güney sınırlarımız emniyete alınasıya kadar milli infialin enerjisi düşmeyecektir. Menbiç ve Fırat’ın doğusu da dahil olmak üzere, nerede bir insanlık düşmanı, mazlum ve sivil halkların celladı varsa Türkiye orada olmalı, kaynağında canileri etkisiz hale getirmelidir. Yılanın başı yuvasında kesilmelidir. Dostun ve düşmanın birbirine karıştığı bugünkü zaman diliminde, herkes hesabını buna müzahir yapmak durumundadır. Türk milleti tarih boyunca varlığının ve hayati çıkarlarının bedelini ödeye ödeye bugünlere gelmiştir. Artık bedeli ödeme sırası bellidir, tehir yoktur. Yurdumuz bellidir, tavizi yoktur. Devletimiz bellidir, tereddüt yoktur. Her şehit, bekamızın hisarına harç karan, istikbalimizin ufkunu tertemiz kanıyla açan iman ve ahlak kahramanıdır. Afrin sokak sokak, ev ev temizlenecek, teröristlerin nefesi kesilip belleri kırılacaktır. Allah kahramanlarımızı korusun, Türk milletini sonsuza kadar var kılsın. Âmin diyelim, aminlerle manevi kalkanımızı kaldırıp beka ruhuyla istikbale uzanalım. Bu duygu ve düşüncelerle aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. Şehit ailelerinin acılarını yürekten paylaşıyorum. Milletimizin, silah arkadaşlarının, sevdiklerinin ve hepimizin başı sağolsun.” (Haber Merkezi)

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7579
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu