-0.6 C
Sungurlu
26/05/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetŞahin, MHP-Ak Parti İttifakının Hedefi Yüzde 70

Şahin, MHP-Ak Parti İttifakının Hedefi Yüzde 70

- Google Reklamı -

MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin ŞAHİN  “MHP-AK Parti ittifakının hedefi yüzde 70” Şahin “İttifakın yol haritasını referandumda 51,5 oyu vererek millet çizdi” “CHP – HDP-İP ittifakını gizliyor” “2019’da kapıya kimin tabela asacağını göreceğiz”

Yasin Şahin , Afrin Operasyonundan Terörle Mücadeleye ve Mhp-Ak Parti İttifakına dair gündeme İlişkin Konulara değindi.

“MGK kararları MHP’den destek görecektir”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında  toplanan MGK toplantısında alınan kararların isabetli ve son derece doğru olduğunu sözlerine ekleyen ŞAHİN , konuya ilişkin şunları söyledi:
“Bu tavsiye kararların Bakanlar Kurulu tarafından da idrak edilmiş olması ayrı bir sevindirici olaydır. MHP, MGK’nın bölgeyle aldığı, tespit ettiği tavsiye kararları doğru buluyor. Hükümetin bu kararları alıp, kendi politikalarının paralelinde bir takım tedbirler alması MHP’den destek görecektir. Bu konuda kimsenin şüphesi yok, çok netiz. Terörün bitmesi lazım. Bu ülkede eğer biz 15 Temmuz travması sonrasında normalleşmeyi istiyorsak, FETÖ terörünün, PKK terörünün ve diğer terör örgütleri bitene kadar MHP, gereken her türlü desteği vermeye hazırdır.”

- Advertisement -

Afrin operasyonu Neden yapılmalı?

MHP olarak Afrin operasyonunu niye destekliyorsunuz?” diyenlerede Şahin şu şekilde açıklamalarla  devam etti. “Sadece Afrin değil, diğer tarafta Kobani, Irak’a kadarda uzatabilirsiniz. Çok tehlikeli terör unsurları belli yerlerde yuvalanmış durumda. Sınırlarınızın dibinde terör örgütü yapılanması meydana geldiğinde o sizin güvenlik meseleniz olur. Birinci ve temel sebep budur. Bu noktadan hareket ettiğinizde Türkiye’nin, sınırın hemen dışında da olsa oradan gelen bütün tehlikeleri bertaraf etmek gibi bir mecburiyeti vardır.

“Türkiye devletinin dış politikasında ısrarlı davranması noktasında iktidarla aynı fikirdeyiz”
“Afrin, terör örgütlerinin yuvalandığı, PYD, YPG’ninmekanı haline gelmiş bir coğrafya” diyerek sözlerini sürdüren ŞAHİN, “Eğer bu coğrafya kendinin hemen batısındaki ve doğusundaki Münbiç ile birlikte hiçbir problem olmaksızın birleştiği andan itibaren sizin güneyinizde terör örgütünün kurduğu bir ordu ve o ordunun yapılandıracağı bir devletçik meydana gelir. İkinci sebep de budur. Böyle bir yapılanma Türkiye tarafından kabul edilemez.

Batılıların Bizim coğrafyamızda ne işleri var, buraya kadar gelip yeni oluşumlar kurmak ve zenginlikleri sömürmek Batılıların genlerinde var. Türkiye sert çıkıyor diyenlere şunları söylemek lazım, sizin bu bölgeyle ilgilenmeyip sert çıkmayıp, politikalarını sahiplenmediğiniz, arkasında durmadığınız takdirde Afrin’den veya Münbiç’ten doğacak her tehlike kendi sınırlarınız içine geçer. Siz Afrin’i kontrol altına alamıyorsanız, tehdit unsuru olarak barındırmaya devam edecekseniz Afrin’in hemen karşısındaki Hatay sıkıntıya girer veya Münbiç’in karşısındaki Gaziantep, Kilis sıkıntıya girer. Kıyı illerimizi güvenlik altında tutacaksak bu bölgeyle ilgilenmek zorundayız dedi.

- Google Reklamı -

“Ana muhalefet partisi dellendi”
ŞAHİN ,  CHP – HDP – İP nin Türkiye’nin Suriye politikalarına yönelik sert eleştirilerine de “Ana muhalefet partisi ve kankalarıdellendi” Bunların siyaset üretmediğini, her konuya farklı bir menzilden baktığını dile getirdi. CHP – HDP – İP nin Suriye meselesinde milli bir bakışı yakalayamadığını ifade eden ŞAHİN, “Milletin yanında olmak büyük bir marifettir. İttifakın yol haritasını referandumda 51 buçuk oyu vererek millet çizdi, bunu isteyen milletin kendisi. Sadece Suriye meselesinde değil, milli meselelerin tümünde iktidar yalnız bırakılıyor, bırakılmaması gerekir. Yeri geldiğinde doğruları elbet söyleyeceğiz .İktidarı tenkit edeceksek biz ederiz, oturup Amerikan veya İngiliz elçisiyle bunu yapmayız. Bu MHP’nin geleneğinde yoktur,

İtiifak hazımsızlığı içerisinde olan Siyasi oluşumlar ın ana muhalefetle birlik de  2019’da büyük bir darbe yiyeceğini gösteriyor. Bize ittifak yaptık diye ‘kapıya kilidi vurdunuz’ dediler ya, 4 Kasım sabahı 2019’da kapıya kimin tabela asacağını göreceğiz, hatta o tabelayı halk asacak” ifadelerinde bulundu.

“İTTİFAK YÜZDE 70’LİK BİR KİTLEYE HİTAP EDECEK”
Meclis’te Seçim Yasası, seçim ittifakı ve seçim sistemi yerli yerine oturduğu takdirde 2019’da büyük Türkiye umudumuzu  rahat bir şekilde gerçekleştireceğiz. Aynı gün Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılırken Meclis seçimi de yapılacak. İttifak ile girdiğiniz takdirde büyük bir destek alacaksınız. İttifak kurulduğu takdirde yüzde 70’lik bir kitleye hitap edecek. Bu ülkede yüzde 66 ortanın sağında muhafazakar, milliyetperver bir kesim vardır, diğer 34’ü de ortanın solundadır. Bu 66’lık oran ülkenin içinde bulunduğu durumla yüzde 70’lik hitap edilebilir bir kitle ortaya koyuyor dedi.

3 Mayıs 2019 itibariyle hepimiz bir elekten geçeceğiz. MHP bu çıkışı halktan yoksun bir çıkışla yapmıyor”
Yerel seçimlerde ortak aday çıkarma ve milletvekili seçimleri hakkında da bilgi veren ŞAHİN ,  Bu konuda liderler kararlarını verecekler , Bu konuda liderler ittifakın yolunu açalım mı açmayalım mı konusunu görüşmüşler ittifakın önünün  açılmasına karar vermişlerdir.Konuyu daha net şekilde ilerleyen günler de ayrıntıları ile Öğreneceğiz.

Milletvekilleri seçimleri konusunda ise biz cumhur ittifakı formülünü ortaya atarken Genel Başkanımızın söylemi ile ‘her partinin altında kendi listesi olsun’ ittifakın iki oyu ile o liste değerlendirilsin istedik. 2019’da bu sistem dört başı mamur bir şekilde siyasi ve sosyal hayatımıza hükmetsin istiyoruz. 2019’daki geçişin yumuşak olması lazım. Bu kapsamda ortaya ortak bir akıl çıkaracağız” dedi.

Kürt seçmenlerin İttifakdan Rahatsızlık duyacağını dile getirerek İttifakı sulandırma gayretinde olan Münkirler MHP den Hasip Kaplan kadar da değil, onun yarısı nispetinde ağır bir söz bulsunlar. veya Devlet Bahçeli’nin Genel Başkanlığı süresince Kürt kardeşlerimizin aleyhinde  bir politikası olmuş mu  onu çıkarsınlar, MHP’nin seçim beyannamelerinde böyle bir yaklaşım var mı? Tam tersi Kürt dediğiniz biziz. Bizim bakışımız bu. İspatı olarak Güneydoğu Anadolu’da biz bir çok vekil çıkardık. Bunu çıkaranlar ittifakı çekemeyenlerdir ve bozulması için yapılan çabalardır. Kürt kökenli vatandaşlarımız bu ülkenin eşit vatandaş bizim kardeşlerimizdir” mesajını verdi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
19,6071
EUR
21,3912
GBP
24,5715
RUB
0,2533
CNY
2,8210
JPY
0,1455

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu