Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Şahin, “Kadınlarımızı, şükranla ve minnetle sonsuza kadar aziz ve kutsal bilelim”

MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, “Dünyada hiçbir milletin kadını, ‘ben Anadolu kadınından fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadını kadar emek verdim’, diyemez. Erkeklerden kurduğumuz ordumuzun hayat kaynaklarını kadınlarımız işletmiştir. Çift süren, tarlayı eken, kağnısı ve kucağındaki yavrusu ile yağmur demeyip, kış demeyip cephenin ihtiyaçlarını taşıyan hep onlar, hep o yüce, o fedakar, o ilahi Anadolu kadını olmuştur. Bundan ötürü hepimiz bu büyük ruhlu ve büyük duygulu kadınlarımızı, şükranla ve minnetle sonsuza kadar aziz ve kutsal bilelim.”
5 Aralık 1934’ün hem Türk kadını hem de Türk demokrasisi açısından bir dönüm noktası olduğuna dikkati çeken Şahin, “Gerçekleştirilen yasal düzenlemelerle Türkiye, Fransa ve İtalya’dan 11, Romanya’dan 12, Bulgaristan’dan 13, Belçika’dan 14, Yunanistan’dan 15, İsviçre’den ise 36 yıl önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanımıştır.” ifadelerini kullandı.
Şahin, kadınların toplumsal yaşamdaki statüsünün iyileştirilmesi için yapılması gereken çok şey olduğuna işaret ederek, kadınların yaşadığı sorunların da yine kadın siyasetçiler tarafından dile getirilerek çözüm aranmasının önemini vurguladı.

İlgili İçerikler

Duyarlı Belediye, Sungurlu Belediyesi

Safa Özhazinedar

Sungurlu Vergi Dairesi Müdürü Seyfettin AKSAKAL, AŞUTOĞLU’nu Ziyaret Etti

Safa Özhazinedar

Sungurlu Belediyesinden Kişiye Özel Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışmanlığı Hizmeti

Safa Özhazinedar

Sungurlu Belediyespor Lidere Boyun Eğdi

Safa Özhazinedar

Voleybol’da Türkiye Başarısı

Safa Özhazinedar

Çorum Kırım Türkleri Kalecikkaya Köyü Derneği’nden Sakarya çıkarması

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar