-0.6 C
Sungurlu
25/09/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetŞAHİN; “IRMAK BUCAĞI, OVA KÖYLERİMİZİN DURUMU İÇLER ACISI”

ŞAHİN; “IRMAK BUCAĞI, OVA KÖYLERİMİZİN DURUMU İÇLER ACISI”

- Google Reklamı -

Sungurlu İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Ercan Şahin, ötelenen ırmak bucağı, ova köylerinin durumunun içler acısı olduğunu söyledi.

Komşu illerin tüm yolları yapılırken, Çankırı bağlantı yolu neden genişletilmez? Diye soran Şahin, ”Yörüklü-Tuğlu gurup yolu neden yapılmaz? Ova köylülerimiz ayrı devletin insanlarımı? Su desen yok denecek kadar az, yol desen köstebek yuvası. Sulu tarım desen yılan hikayesine dönmüş durumda” dedi.

“KÖYLERİMİZ NE SUYA NEDE SULU TARIMA KAVUŞABİLDİ”

Yıllar önce Gelingüllü barajından su gelecek denildi nerede? Diye sorularını devam ettiren Şahin, “Kızılırmak’tan su getirmek hayalinizdi. Sulu tarıma geçilecekti. Hayaller gerçek olacaktı, hani nerede? Aylardır dile getirmemize rağmen Gülderesi, Kaledere köylerimizde, ya da olmazsa olmazımız Sarıcalar Köyümüze büyük bir gölet yapılacaktı nerede? 15-20 köyümüze can suyu olacaktı, tahıl ambarı olarak bilinen köylerimiz ne suya nede sulu tarıma kavuşabildi.

- Advertisement -

Sözde Kavşut Köyüne bent kurulacak, Tokullu, Çayyaka, Hilallı köyleri sulu tarıma kavuşacaktı? Bu insanlar yaparsa AKP yapar diyen siyasilerin günah keçisi mi? Gelip gidip müjdeler veren vekillerinizi götürün o insanların çilesini dertlerini dinlesinler, o yolları o köyleri görsünler. Bayat, İskilip bağlantı yolu olan, Karaçay’dan Tuğlu köyüne kadar özellikle Yörüklü’den sonraki yollarımızdan geçsinler. Bu yollar neden yapılmıyor, neden savsaklanıyor? Köylülerimizin insanca yaşamaya hakkı yok mu?

TRY - Türk Lirası
USD
27,2197
EUR
28,8311
GBP
33,2391
RUB
0,2834
CNY
3,7226
JPY
0,1829

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu