ŞAHİN; “IRMAK BUCAĞI, OVA KÖYLERİMİZİN DURUMU İÇLER ACISI”

ercan şahin iyi parti çorum sungurlu
Sponsor

Sungurlu İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Ercan Şahin, ötelenen ırmak bucağı, ova köylerinin durumunun içler acısı olduğunu söyledi.

Komşu illerin tüm yolları yapılırken, Çankırı bağlantı yolu neden genişletilmez? Diye soran Şahin, ”Yörüklü-Tuğlu gurup yolu neden yapılmaz? Ova köylülerimiz ayrı devletin insanlarımı? Su desen yok denecek kadar az, yol desen köstebek yuvası. Sulu tarım desen yılan hikayesine dönmüş durumda” dedi.

“KÖYLERİMİZ NE SUYA NEDE SULU TARIMA KAVUŞABİLDİ”

Yıllar önce Gelingüllü barajından su gelecek denildi nerede? Diye sorularını devam ettiren Şahin, “Kızılırmak’tan su getirmek hayalinizdi. Sulu tarıma geçilecekti. Hayaller gerçek olacaktı, hani nerede? Aylardır dile getirmemize rağmen Gülderesi, Kaledere köylerimizde, ya da olmazsa olmazımız Sarıcalar Köyümüze büyük bir gölet yapılacaktı nerede? 15-20 köyümüze can suyu olacaktı, tahıl ambarı olarak bilinen köylerimiz ne suya nede sulu tarıma kavuşabildi.

Sponsor

Sözde Kavşut Köyüne bent kurulacak, Tokullu, Çayyaka, Hilallı köyleri sulu tarıma kavuşacaktı? Bu insanlar yaparsa AKP yapar diyen siyasilerin günah keçisi mi? Gelip gidip müjdeler veren vekillerinizi götürün o insanların çilesini dertlerini dinlesinler, o yolları o köyleri görsünler. Bayat, İskilip bağlantı yolu olan, Karaçay’dan Tuğlu köyüne kadar özellikle Yörüklü’den sonraki yollarımızdan geçsinler. Bu yollar neden yapılmıyor, neden savsaklanıyor? Köylülerimizin insanca yaşamaya hakkı yok mu?

Sponsor
Önceki İçerikSUNGURLU KORUMA KURULU BAŞKANLIĞINDAN İHTİYAÇ SAHİBİ HÜKÜMLÜ ÇOCUKLARINA YARDIMELİ
Sonraki İçerikMERKEZ BANKASINDA 3 İSİM GÖREVDEN ALINDI
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz