Şahin, “Hocalı Katliamı Ortak Acımız ve Hüznümüzdür”

Sponsor

MHP Sungurlu ilçe Başkanı Yasin Şahin, Hocalı katliamı ile ilgili açıklamalarda bulundu .
İlçe Başkanı Şahin, “26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaşanan ve Azeri sivillerin Ermenistan’a bağlı kuvvetler tarafından toplu şekilde öldürüldüğü Hocalı Katliamının derin hüznünü soydaşlarımızla birlikte yaşıyoruz” dedi.
Şahin, 26 yıl önce gerçekleştirilen ve bugün hala vicdanları sızlatan soykırımda, Azeri resmî kaynaklarına göre, 26 Şubat 1992 yılında Ermeni güçleri tarafından Hocalı kasabasında, 83 çocuk, 106 kadın ve 70’den fazla yaşlı dâhil olmak üzere toplamda 613 Azeri vahşice katledilmişti.
“KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN’IN HER ZAMAN YANINDAYIZ”
Türkiye’nin uluslararası platformlarda her zaman Azerbaycan’ın yanında olduğuna değinen MHP sungurlu ilçe başkanı Yasin Şahin , Hocalı soykırımının tarihsel gerçekliği üzerinden hatırlatmalarda bulunarak, “Resmi kaynaklara göre 613 sivil katledildi. Gayri resmi kaynaklara göre ise 1300’ün üzerinde kişinin katledildiği biliniyor. Hocalı’da katledilen kardeşlerimize Allahtan rahmet diliyorum ve bu katliamı yapanları da lanetliyorum. Bu katliamla birlikte uluslararası hukuk ihlal edilmiştir. Ne yazık ki bu soykırımın uluslararası bir cezai yaptırımı olmamıştır. Ancak bizler Türkiye olarak dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın haklarını uluslararası platformlarda savunuyoruz ve savunmaya da devam edeceğiz. Yaşanılan bu savaşla birlikte Azerbaycan topraklarının beşte birlik bir bölümü resmen işgal edilmiştir. Bu durum yalnızca Azerbaycan’ın değil ayrıca bizleri de çok yakından ilgilendiren bir durumdur. Dolayısıyla tüm dünya üzerindeki soydaşlarımızın sorunu bizlerinde sorunudur” dedi.
“ HOCALI BİR VİCDAN YARASIDIR”
“Bir medeniyet, başkalarının medeniyetine göz koyulmadığı sürece medeniyettir” ifadelerinde bulunan MHP sungurlu ilçe başkanı Yasin Şahin , “İnsanlık bugün aslında bir tükenişi yaşıyor. Medeniyet ve medeni insan başkasının acılarını duyandır. Hocalı bir vicdan yarasıdır. Her yara kapanır ama vicdan yarası kapanmaz. Dünyanın görmezden geldiği bu vahşeti bizler ne görmezden geleceğiz ne de susacağız. Türkiye her zaman bütün mazlumların sesi olmuştur. Bu zulümlerin olmaması için Türk coğrafyasında birlik ruhunun yaşanması gerekiyor. Çünkü Milletler vatanını kaybettiğinde yok olmaya mahkûm olurlar. Bunun için Türkiye olarak her zaman direndik ve bugün de direniyoruz” diye açıklamada bulundu.

Sponsor
Önceki İçerikLider Yoluna Dolu Dizgin Devam Ediyor
Sonraki İçerikAşutoğlu Annesini Kaybetti
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz