-0.6 C
Sungurlu
24/09/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetŞahin, "FETÖ Mücadelesi Sulandırılıyor"

Şahin, “FETÖ Mücadelesi Sulandırılıyor”

- Google Reklamı -

MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin Milli Savunma Bakanı ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarının FETÖ ile ilgili açıklamalarını Fetö mücadelesini sulandırmak olarak niteledi.
Şahin açıklamasında; Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli “Şu an itibarıyla FETÖ tehlikesi tamamen ortadan kaldırılmıştır” diyerek, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, “FETÖ ile mücadele nihayete ermiştir” diyerek, halen devam eden ve etmesi gereken FETÖ mücadelesine darbe vuran açıklama yapmaktadırlar.

“FETÖ mücadelesi sona ermiştir” dedikleri gün yine Türkiye genelinde 38 ilde yüzlerce kişi FETÖ iddiasıyla gözaltına alınmıştır. Mücadele sona erdiyse bu operasyonlar neyin nesi oluyor? Hele FETÖ’nün siyasi ayağına dokunulmadan bu mücadele nasıl sona erecektir?
FETÖ’nün canavar gibi büyütüldüğü yer zaten siyaset ayağı değil midir?
Pensilvanya’da ailece terörist başı Fethullah Gülen’in evinde kalan siyasilere hesap sorulmayacak mı? Fethullah Gülen’e ve cemaatine kol kanat geren bakanlara, milletvekillerine bedel ödetilmeyecek mi? Bu mücadele nasıl bitiyor, niye bitiyor?
Bu açıklamalar FETÖ’cüleri kurtarmaktan başka hangi amaca hizmet edecektir?
FETÖ mücadelesi bittiyse bu saatten sonra gözaltına alınan, tutuklanan herkes eğlence için mi buna maruz kalmış olacaktır? Bu açıklamalara bakıp, buna benzer dolu soru sorabiliriz.
FETÖ mücadelesinde %50’ye bile ulaşıldığı kanısında değilim. Her partide hala FETÖ’cüler ve kalıntıları var olmaya devam etmektedir. FETÖ mücadelesini yöneten ve yönlendiren AKP hükümetinin bakanları ve bürokratları ağzından çıkanlara oldukça dikkat etmelidir.
Bugün “FETÖ mücadelesi bitti” denirse yarın yapılacak her türlü FETÖ’ye karşı mücadele operasyonu sulandırılır ve düşmana malzeme verilmiş olur. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’in kafasının arkasında ne var bilmiyoruz ama bu açıklamalarla FETÖ’nün elini güçlendirdikleri bir gerçektir.
Oysa “FETÖ mücadelesi yeni başlıyor” diyerek devletin tüm kurumlarını ve toplumu diri tutması gereken makamda oturanlar, sanki kiri halının altına süpüren sinsiliği yapmaktadır.
FETÖ sadece Türkiye’ye değil, dünyaya yayılmış bir mikrop konumundadır. FETÖ’nün merkezini Türkiye olarak alırsak zaten bu mücadele öyle 2 yılda bitecek bir mücadele değildir.

FETÖ’nün her ayağına dokunup, siyasi ayağına dokunmadan “FETÖ mücadelesi bitti” diye aklı başında kimi ikna edebilirsiniz? O yüzden “FETÖ mücadelesi bitti” diyenler amacınız FETÖ’yü korumak değilse, çıkıp Türk milletinden özür dilemeniz gerekiyor.
AKP’nin FETÖ mücadelesine güveni ortadan kaldırmaya yönelik bu açıklamalar, şu an FETÖ ile hareket eden Kemal Kılıçdaroğlu’nun bile malzeme olarak kullandığı açıklamalar olmuştur. FETÖ’den tutuklanan işadamı “Beni Pensilvanya’ya şu bakan götürdü” diyor tık yok. FETÖ’nün eski Emniyet imamı “O bayan İçişleri Bakanı iken, devletin gizli belgelerini bana notlar halinde yazdırdı. Fethullah Gülen’e gönderdi” diyor tık yok.
Bu manada o kadar örnek var ki, işte bu yüzden FETÖ mücadelesi yeni başlamalı ve hatta özellikle siyaset ayağında sıfırdan başlanmalıdır. Eğer siyasi ayağıyla mücadele başlamazsa, FETÖ mücadelesine haksızlıklar, adaletsizler, hukuksuzluklar bulaşmış olacaktır.
Türk milletinin bunu kaldıracak sabrı kalmamıştır. Hele bir siyaset ayağına operasyon başlasın, işte o zaman bu mücadelenin yüzdesine dair daha sağlıklı oranlar verebiliriz.
FETÖ mücadelesinde daha yolun başındayız, bakanlar ve bürokratlar bunun için ölçülü olmalıdır. Eğer olamıyorlarsa onlarında FETÖ konusunda bir korkusu var demektir.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7238
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu