Şahin, “Ersoy duygu ve düşüncelerimize en iyi şekilde tercüman olmuştur”

Sponsor

İlçe Başkanı Şahin, Milli Şairimiz arkasında bıraktığı birçok şiiriyle olduğu kadar, vatan mücadelesine yaptığı katkılarıyla, yaşadığı dönem içerisinde şahsiyeti, mütevazı hayatı, asil duruşu ile yaşadığımız döneme model gösterilen önemli kişiler arasında tarihimizdeki yerini saygın bir şekilde almıştır.
İçinde yaşadığı toplumun değerlerini çok iyi bilen Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’yla Milletimizin duygu ve düşüncelerine en iyi şekilde tercüman olmuştur. Mehmet Akif Ersoy, milletimizin gönül ve ruh dünyasını, öylesine çarpıcı, öylesine güzel ifade etmiştir ki İstiklal Marşı onun kaleminden çıkıp milletimize mal olmuştur. O güç dönemlerde toplumun bir ferdi olarak sıkıntıları derinden yaşayan Mehmet Akif Ersoy, inancını hiçbir zaman kaybetmemiş, Anadolu’yu dolaşarak milletimize güç ve moral aşılamış, milli mücadeleye değerli katkılarda bulunmuştur.
Mehmet Akif Ersoy’un eserlerini okumak, anlamak, gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevidir. Aramızdan ayrılışının 82’inci yıl dönümü vesilesiyle İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha rahmet ve hürmetle anıyorum.Ruhu şad mekanı cennet olsun.

Sponsor
Önceki İçerikBuzda Kayıp Düşen Yaşlı Adam Hastaneye Kaldırıldı
Sonraki İçerikŞahiner; “Mehmet Akif, İstiklal Marşı’nı kalemiyle değil; yüreğiyle yazmıştır.”
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz