-0.6 C
Sungurlu
16/03/2023
Sungurlu HaberleriGündemŞahin, "Ersoy duygu ve düşüncelerimize en iyi şekilde tercüman olmuştur"

Şahin, “Ersoy duygu ve düşüncelerimize en iyi şekilde tercüman olmuştur”

- Google Reklamı -

İlçe Başkanı Şahin, Milli Şairimiz arkasında bıraktığı birçok şiiriyle olduğu kadar, vatan mücadelesine yaptığı katkılarıyla, yaşadığı dönem içerisinde şahsiyeti, mütevazı hayatı, asil duruşu ile yaşadığımız döneme model gösterilen önemli kişiler arasında tarihimizdeki yerini saygın bir şekilde almıştır.
İçinde yaşadığı toplumun değerlerini çok iyi bilen Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’yla Milletimizin duygu ve düşüncelerine en iyi şekilde tercüman olmuştur. Mehmet Akif Ersoy, milletimizin gönül ve ruh dünyasını, öylesine çarpıcı, öylesine güzel ifade etmiştir ki İstiklal Marşı onun kaleminden çıkıp milletimize mal olmuştur. O güç dönemlerde toplumun bir ferdi olarak sıkıntıları derinden yaşayan Mehmet Akif Ersoy, inancını hiçbir zaman kaybetmemiş, Anadolu’yu dolaşarak milletimize güç ve moral aşılamış, milli mücadeleye değerli katkılarda bulunmuştur.
Mehmet Akif Ersoy’un eserlerini okumak, anlamak, gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevidir. Aramızdan ayrılışının 82’inci yıl dönümü vesilesiyle İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha rahmet ve hürmetle anıyorum.Ruhu şad mekanı cennet olsun.

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
732TakipçilerTakip Et
1,670AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!