-0.6 C
Sungurlu
05/06/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetŞahin, "Cumhurun İttifakından Rahatsız Olunması, İblisin Sevaptan Rahatsız Olması Kadar Normaldir"

Şahin, “Cumhurun İttifakından Rahatsız Olunması, İblisin Sevaptan Rahatsız Olması Kadar Normaldir”

- Google Reklamı -

Sungurlu Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yasin Şahin, AKP-MHP ittifakı üzerine bir açıklama yayınladı. İşte Yasin Şahin’in o açıklaması;

15 Temmuz 2016’da FETÖ eliyle kanlı bir darbe girişimi yaşanmıştı. Asker kılığına bürünmüş gözü dönmüş teröristler açıkça ve alçakça Türk milletini hedef almışlardı.Bu darbe ve işgal girişimiyle demokrasimizin budanması hedeflendi.Milli birlik ve kardeşliğimiz yıkılmak istendi.Türkiye’ye diz çöktürmek için emir alan hainler, o gece  her düşmanlığı sergilediler.

FETÖ içeriden başlattığı kalkışmayla Türkiye’yi felce uğratacak, ardından iç savaş şartları vuku bulacak, sonuç olarak Türkiye işgale açık hale gelecekti.Böylece tarihi Şark Meselesinde yeni bir safha başlayacak ve kirli odaklar mahvımızın yeni bir sayfasını açacaklardı.Bizden istenen teslim olmamızdı. Hayat ve tarihsel haklarımızdan vazgeçmemizdi. Parçalanmamız ve bin yıldır yurt edindiğimiz bu topraklardan çıkarılmamız planlanmıştı. Ne var ki aziz milletimiz bu zillete boyun eğmedi.Türk milleti darbe girişimine karşı canını siper etti, Kutsal vatanını damla damla akan kanlarıyla savundu.15 Temmuz gecesi ülkesini ve milletini savunmak üzere sokaklara çıkan herkes milli birlik ve beraberliğimizin aşılamaz olduğunu bir kez daha ispatlamışlardır. MHP olarak 15 Temmuz ihanetinin yaşandığı ilk andan itibaren duruşumuzu çok net bir şekilde ortaya koyduk.Darbe girişiminin su misali renksiz ve kokusuz olduğu ilk anlarda korkusuzca çıkıp demokrasiden, ülkeden, vatandan, devletten ve seçilmiş meşru hükümetten yana tavır aldık.Muazzam bir duruş gösterdik.

- Advertisement -

7 Ağustos Yenikapı buluşmasıyla Türkiye yepyeni bir döneme girmiş ve adımını atmıştır.Milletimizin 15 Temmuz’da sergilediği milli birlik ve beraberlik şuuru 7 Ağustos Yenikapı toplantısıyla birlikte siyasi zemine kesin olarak taşınmıştır.Bu tarihten sonra Türkiye’de kimsenin menfi ve menfaate dayalı siyasi hesaplarla hareket etme lüksü kalmamıştır. Millet vicdanında cevap  bulan uzlaşma, aynı zamanda milli dayanışma iradesinin siyasete de egemen olması lazımdı, ülkemizin geleceği için bu şarttı.Zira milletimiz bizden bunu beklemişti.Önce ülkem ve milletim diyen ilkeli bir duruşun hayata geçirilmesinin zorunluluğu ortaya çıkmıştı.Partimiz, yıllardır bu ilkeyle hareket ederek Türkiye’de toplumsal ve siyasi sistemi kısır tartışmalara sokan hükümet etme sistemiyle ilgili sorumluluk üstlenmiştir. 2019 yılından itibaren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin iyice oturması, kurum ve kurallarıyla yerleşmesi önümüzdeki en mühim hedeftir. Bizim kaygımız ülkemizdir.Derdimiz milletin huzuru, refahı, esenliğidir. Arzumuz milletimizin beklentilerine cevap verebilmektir.Türkiye’ye bir daha 15 Temmuz ve benzeri hain girişimleri yaşatmayacak siyasi ve yönetim ortamını tesis ve temin etmek bizim şeref konumuzdur.

Bölgemize bakınız, adeta ateş çemberine dönmüştür.

ABD tarafından binlerce tırlık silah gönderilen PKK terör örgütüne Suriye’nin kuzeyinde sözde ordu kurdurmaya yönelik iğrenç bir tezgah ve tertip devrededir.Bu hıyanet ve düşmanca emeller karşısında kenetlenmeyeceğiz de ne yapacağız? Tek vücut olmayacağız da hainleri mi güldüreceğiz? Bütün bunlar yaşanırken İran’ın içeriden karıştırılması hedeflenmektedir. Bu ülkede yumurta fiyatlarına yapılan zamların protesto edilmesi, kısa zamanda ABD ve İsrail’in kışkırtmalarıyla tehlikeli bir aşamaya ulaşmıştı. Komşularımızın her birinin toprak bütünlüğünün korunması bizim milli bekamız açısından önem arz etmektedir.Bu çerçevede İran’la beraber Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasını savunmak zorundayız.Çünkü dört parçalı sözde Kürdistan hayali kuranların hesapları Türkiye’yi de kapsamına almıştır. Mezhep gerginlikleri, etnik kamplaşmalar, terör saldırıları, Kerkük provokasyonu, ABD ve İsrail’in Kudüs komplosu bölge ve dünya dengelerini temelinden dinamitlemek için kurulmuş tuzaklardır.Kaldı ki Türkiye yaşanan bunca vahim olaylardan her yönüyle etkilenme potansiyeli bulunan bir ülkedir.

Dört bir koldan ülkemize yönelen tehditler artmaya devam etmektedir.Güney sınırlarımız baştan sona sorunlu bir hale gelmiştir.

- Google Reklamı -

15 Temmuz’da FETÖ kanalıyla amaçlarına ulaşamayan Türkiye düşmanları, yarım kalan hesaplarını görmek için hala pusuda, hala kuytuda, hala kan nöbetindedir. Böylesi bir dönemde 2019’da yapılacak Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Seçimlerine 22 aylık bir süre varken Türkiye şimdiden kendi bünyesinde iç siyasi tartışmalarla oyalanmak istenmektedir.

15 Temmuz’da milletin sergilediği destansı duruşu yok sayıp FETÖ savunuculuğuna soyunanlar yıkıma hizmet eden işbirlikçilerdir.CHP, İP, HDP bir olmuş PKK ve FETÖ’nün yanında hizalanmışlardır.Bu şer cephesinin oyununu bozmak için siyasi belirsizliklerin giderilmesi elzemdir.Bu amaçla 2019 yılında yapılacak olan Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Seçimleriyle ilgili tutumumuzu 8 Ocak 2018 tarihinde çok açık bir şekilde ifade ve ilan ettik.

Türkiye artık yeni bir siyasi sürece girmiştir.Bundan geri dönüş yoktur.Yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimindeki ölçümüz Türkiye’nin birlik ve dirliğini korumak, beka ve istiklalini yaşatmaktır.Bu itibarla Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi ile beraber hareket ederek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kökleşmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. 15 Temmuz’da oluşan milli birlikteliğin 7 Ağustos Yenikapı ruhu, 16 Nisan Halk oylaması şuuruyla 2019 seçimlerine taşınmasını ve temellenmesini arzuluyoruz.Milletimizin beklentilerine kulak veriyoruz.Ne var ki biz bu iradeyi gösterdikçe birileri adeta çılgına dönüyor. Duşumuzla ilgili itirazların Türkiye hasımlarından geleceğini beklerken, içerideki uzantılar ses veriyor.

Türkiye’nin yanında durmayı bir türlü içine sindiremeyen FETÖ seviciler, Kandil havarileri, düşman süvarileri birer birer saklandıkları deliklerden fırlayıp kendilerini ele veriyorlar.15 Temmuz’da yaşanan darbe ve işgal girişiminin karşısında muğlak kalanlar bugün gözü dönmüşcesine ve akıllarınca bize saldırıyor.Bunların Türkiye gibi bir kaygısı yoktur. Bunlar da FETÖ’nün dalından acaba bize ne düşer diye ağzı açık bekleyen kalpsiz, karaktersiz, kalitesiz, siyasi kaburgasızlardır. Varsın şer odakları işbirlikçileriyle beraber kaos umsunlar.Ismarlama projelerle siyasi senaryo kuranlara diyorum ki, sizin bir hesabınız varsa Allah’ın da bir hesabı vardır, milletin kutlu ve tecelli edecek iradesi ise yegane güvencemizdir.Bütün ucuz hesaplarınızı boşa çıkaracağız, alayınızı şaşkına çevireceğiz.

Kandil’in peşine takılanların, FETÖ’nün dümen suyuna girenlerin, HDP’yle ortaklık planı yapanların, milletin yani cumhurun ittifakından rahatsız olması, iblisin sevaptan rahatsız olması kadar normaldir.Bunlar her kılığa girerler, herkesle haşır neşir olurlar, ama bir türlü Türk milletine sevgi ve sadakatle bağlı olmanın ne demek olduğunu anlayamazlar. Biz yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz.Doğru yerdeyiz çünkü milletimizin yanındayız, Milletimizle el ele vererek lider ve güçlü Türkiye ülkümüzü mutlaka gerçekleştireceğiz.Ucuz ve köhne siyasetle hareket edenlere meydanı bırakmayacağız. Bu vatanı kolay kazanmadık. Bin yıllık kardeşliğimizi de heba ettirmeyeceğiz.Tehdit ve tehlikelerin çoğaldığı bir dönemde saflarımızı sıkı tutacağız. Allah’ın izniyle ihanete geçit vermeyeceğiz.İlkelerimiz ve ülkülerimizden tavize kesinlikle yanaşmayacağız. Milli birlik ve bütünlüğümüzü can pahasına koruyacağız.

 

 

 

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
21,2213
EUR
22,6881
GBP
26,2774
RUB
0,2611
CNY
2,9817
JPY
0,1513

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu