-0.6 C
Sungurlu
30/09/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetŞahin, ”2001'de hedef Ecevit'ti, şimdi Erdoğan”

Şahin, ”2001’de hedef Ecevit’ti, şimdi Erdoğan”

- Google Reklamı -

MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, Ekonomi ve Dolardaki hareketlenmelere Genel Başkanları Devlet Bahçelinin Genel Af talebine 24 Haziran Seçimlerine FETÖ soruşturmalarına kısa kısa değinerek açıklamalarda bulundu.
Şahin, “Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a husumet geliştirme noktasında açık bir çaba var. Netice itibarıyla gele gele şimdi ekonomiye geldiler. 2001’deki hedef Ecevit’ti, şimdi Erdoğan. Aynı senaryo, hedefler farklı. Türkiye’de ‘ekonomik kriz sadece iktidarı, iktidara destek verenleri, STK’lardan şunları bunları boğacak, diğerleri yaşayacak’, ayakta kalacak diye bir durum söz konusu değildir, Topyekün Çöküntü altında kalmak demektir.

– Batarsak hep beraber batarız
“2001 yılı ile benzer bir operasyonla karşı karşıyayız diyen Şahin, Kamuoyu araştırmacılarının yorumlarını dinleyin. ‘Ekonomi dibe battı, şöyle oldu böyle oldu.’ Ama batarsa hep beraber batarız. Aynı senaryo, hedefler farklı. Hedef Birisin de Rahmetli Ecevit’ti şimdi Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Olayları yan yana getirip analiz yapmak gerektiğini Bu nedene halkımızın oyunu fark etmesi ve Reflekslerini diri tutması gerekmektedir” dedi.
Şahin,” Genel Başkanları Devlet Bahçelinin “genel af” çağrısına da değinerek, 2000’in Aralık, 2001’in Ocak ayında “F tipi cezaevine gitmeyiz” gerekçesine dayalı bir cezaevi ayaklanması olduğunu, çok sayıda insanın hayatını kaybettiğini ve yine çok sayıda cezaevinin yandığını, yıkıldığını anımsattı. Bazı konularda bunlardan ders çıkararak erken uyarı yaptıklarını, “Dikkatli olun, yarın ne olacağı belli olmaz” dediklerini vurguladı.”Hayata Dönüş Operasyonu”nu anımsatan Şahin , “Çok korkunç rakamlar var. 2001 yılındaki olaylarda operasyon düzenlenen cezaevi sayısı 20. Ölen tutuklu, hükümlü sayısı 30. Az insan hayatını kaybetmedi.” dedi.

– Çakıcı, Demirtaş denen vatan haini kadar suçlu değil
Af konusunda, Genel Başkanları Devlet Bahçelinin Alaaddin Çakıcı’yı gündeme getirmesi ve Hastanede ziyaret etmesine de değinen Şahin. “Selahattin Demirtaş denen Vatan haini Devlet düşmanı kadar suçlu değil. Demirtaş denen Vatan haini için Beş tane siyasi parti kuyruk oldu, dışarı çıkarmak için gayret gösteriyorlar. Yani onlar tartışılmıyor da Alaaddin Bey niye tartışılıyor? Biz Alaaddin Bey ile beraber kader kurbanlarını da gündeme getiriyoruz. Alaaddin Beyin bir yönüyle vatan millet için verdiği mücadeleler var. Bilen bilir. Devleti yönetenler de bilir başkaları da bilir. Şimdi devlete ihanet edenleri adaylık için cezaevinden alacaksın, rahatsızlığı nedeniyle önemli sıkıntılar çekmeye başlamış bir şahsı cezaevinde mahkum tutacaksın. Bunu hiç dikkate almadan mafya diyeceksin. Nerede diğer mafyalar? Bu konular üzerinde samimi ve dürüst olmak lazım” dedi.
Şahin, 24 Haziran seçimleri ile ilgili MHP’nin bugüne kadar ki çalışmaları, bunlardan elde ettiği bilgiler, siyasi iklimi kamuoyu araştırmalarının dışında halkla yüz yüze yapılan temaslarla edindiğimiz bilgiler ışığında ifade ediyorum: Recep Tayyip Erdoğan birinci turda seçilir. Cumhur İttifakı Millet aklı sloganı ile çıktığımız Milli iktidar yürüşümüzde MHP olarak aldığımız kararın sonuna kadar arkasında duracağımızı Ülkemizin ihtiyacı olan Milli doktrinin hayata geçirilmesi hususunda kesinlikle geri vites atmayacağımızın da bilinmesini isterim dedi.

- Advertisement -

– Mağdur olan insanlara kim sahip çıkacak?
FETÖ üyesi 5 bin hakim ve savcının ayıklandığını söyleyen Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “TSK hala temizlenmedi, emniyet öyle, yargı öyle. Bir konu daha var: 5 bin hakim ve savcı FETÖ üyesi olduğu için ayıklanmış. Peki bu 5 bin hakim ve savcının görevdeyken haksız yere yargıladığı ve cezalandırdığı insanlar nerede? Onları kim koruyacak, onlara kim sahip çıkacak! 5 bini görevden aldın da kime bu adamlar ceza vermişse onların hepsinin mahkemesinin yeniden görülmesi lazım. Yazık günah bu insanlara. Bunların hepsinin hesabının sorulması lazım. FETÖ’den 5 bin tane ayıkladığınız insandan hesabı soruyorsunuz, peki bunların hakim ve savcı iken FETÖ nün amaçları doğrultusunda yapmış olduğu hizmetlerde mağdur olan insanlara kim sahip çıkacak? Bizim kanaatimizbu insanların hepsinin mahkemesinin yeniden görülmesidir. bunlar kime bir ceza vermişse onların hepsinin mahkemesinin gözden geçirilmesi lazım. 5 bin insan 50 bin davaya bakmışsa elli bin insana ceza vermişse, aileleriyle birlikte alın size 250 bin mağdur.” Bu insanların Fetöcü hakim ve Savcılar tarafından görülen davaları tekrardan gözden geçirilmelidir” dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7579
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu