-0.6 C
Sungurlu
26/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemŞahin, “12 Eylül Tarihimizin En Sancılı Süreçlerinden Biridir”

Şahin, “12 Eylül Tarihimizin En Sancılı Süreçlerinden Biridir”

- Google Reklamı -

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin , “12 Eylül 1980’de yaşanan askeri darbe, öncesi ve sonrasıyla yakın tarihimizin en sancılı süreçlerinden biridir. O acılar, ne yazık ki bugün bile taptaze karşımızdadır” dedi.

“Bu süreçte, en ağır bedeli ödeyen, en fazla mağduru ve mahkumu olan Ülkücü Hareket olmuştur diyen Şahin, çünkü darbe öncesi olaylara “sağ sol çatışması” olarak bakanların aksine, Ülkücü Hareket Türkiye’yi komünist emperyalizmine kurban etmek isteyenlere karşı vatan müdafaası yapmış ve tam da bu nedenle darbenin esas hedefi olmuştur. Bunun içindir ki, Türk Milliyetçiliği gibi köklü ve aydın bir fikrin yılmaz savunucuları olan Ülkücüler, kızıl kurşunlardan sonra bu kez de idam sehpalarının ve zifiri karanlıklara boğulmuş zindanların Yusuf yüzlüleri olmuştur. Benzerlerine az rastlanan bu büyük zulme rağmen Ülkücü Hareket, askerlik kurumuna ve devlete bir kez olsun sırtını çevirmemiş, düşman olmamıştır.”
“Bugün de Ülkücü Hareket, 12 Eylül öncesi ve sonrasında olduğu gibi demokrasiye ve millet iradesine olan yüksek inancını ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ anlayışı ile sergilemeye devam etmektedir. İşte bu duruş, Ülkücü duruştur! Bu duruş, devletine düşman kesilmeyen bir dengeli ve asil bir duruştur! Bu duruş, Türk’ün duruşudur” ifadelerini kullanan Şahin, sözlerini şöyle noktaladı:
Bizler için kara bir gün olan 12 Eylül askeri darbenin 39.yıldönümünde başta Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere mahkemelerde yargılanarak idam edilen Ruhi Kılıçkıran, Mustafa Pehlivanoğlu, Selçuk Duracık, Halil Esendağ, Celal Arslan, Kerep Sarı ve şehadet şerbeti içmiş binlerce ülkücü şehidimizi rahmet ve dualar ile anıyorum. Zindanlarda türlü işkencelere maruz kalan Taş Medreseli tüm ülkücü ağabeylerime de saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Tüm Şehitlerimizin kabirleri nur mekanları cennet olsun. Allah hepsinden razı olsun” açıklamalarında bulundu.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2455
EUR
28,7991
GBP
33,1591
RUB
0,2794
CNY
3,7265
JPY
0,1830

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu