“SAĞLIK ÇALIŞANLARIN KOŞULLARI İYİLEŞTİRİLMELİDİR”

Sponsor

Kanmış mesajında, “Sosyal bir devlet olmanın en önde gelen koşullarından biri de her yurttaşımızın sağlığa ulaşım hakkıdır. Sağlıklı yaşam hakkı; dokunulmaz, devredilmez, vazgeçilmez temel hak ve özgürlüklerdendir. Hükümetin sağlık politikalarını piyasalaştırdığı, sağlık hizmetlerini özelleştirerek hastaneyi ticarethane, sağlık emekçilerini tüccar, hastayı ise müşteri olarak tanımladığı bir dönemde 14 Mart Tıp Bayramı kutlanıyor. Son yıllarda şiddetin en yoğun yaşandığı alanlardan biri haline gelen sağlık çalışma ortamında maalesef sağlığa en az para ayıran ülkeler arasındayız. Dolayısıyla sağlıkta yaşanan olumsuzlukların en fazla farkında olanlar sağlık çalışanlarıdır. Kaliteli ve nitelikli erişilebilir sağlık hizmeti için çalışma koşulları iyileştirilmeli, sağlık çalışanlarının yıpranma hakkı getirilmeli, özlük haklarında iyileştirme, yapılmalı, sağlıkçıya şiddet uygulayana daha etkin bir biçimde kolluk müdahalesi gerçekleştirilerek, cezai müeyyidelerin artırılması gerekmektedir.

Sağlıkta yaşanan şiddete son verecek tedbirler gecikmeksizin yaşama geçirilmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle 14 Mart’ın yalnızca sorunların dile getirildiği bir gün değil, yüce mesleklerinde sevgi ve gönül bağıyla çalışan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın sorunlarının çözümü konusunda umutların arttığı bir bayram olarak kutlanması dileğiyle, insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve yurttaşlarımıza daha sağlıklı bir hayat sağlamak için bütün engellemelere ve zorluklara rağmen, gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışan tüm Doktor ve Sağlık Emekçilerinin “14 Mart Tıp Bayramını” kutluyorum.”ifadelerine yer verdi.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikERCAN ŞAHİN 14 MART TIP BAYRAMI’NI KUTLADI
Sonraki İçerikŞAHİN, 14 MART TIP BAYRAMINI KUTLADI
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz