-0.6 C
Sungurlu
03/06/2023
Sungurlu HaberleriGündem"SAĞLIK ÇALIŞANLARI KUTSAL GÖREV YAPIYOR"

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI KUTSAL GÖREV YAPIYOR”

- Google Reklamı -

Kelepircioğlu mesajında, İnsanlığın var oluşuyla birlikte ortaya çıkan hekimlik mesleği, önemini hiçbir dönemde kaybetmemiş ve her zaman kutsal bir meslek olarak kabul görmüştür. Günümüzde ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden biri sağlık hizmetlerindeki ulaştığı başarı oranıdır. Hamdolsun ülkemiz sağlık alanında yaptığı reformlar ile takdir edilen, örnek alınan seviyeye gelmiştir. Toplumumuzun sağlık hizmetlerine ulaşması daha da kolaylaştırılmış, sosyal devlet anlayışı ile insan odaklı hizmet verilmeye başlanmış, bunun neticesinde sağlık hizmetleri vatandaşımızın ayağına kadar getirtilmiştir. Sağlık alanına ayrılan bütçeler arttırılmış, aile hekimliği uygulaması getirilmiş ve sağlık hizmetlerinin kalitesi yükseltilmiştir. Herkesin eşit derecede sağlık hizmeti alması amaçlanmıştır. Böylece ülkemizin en ücra noktalarına kadar sağlık hizmetini ulaştırabildiğimiz bir döneme girilmiştir.

Bu tablonun oluşmasında hiç şüphesiz Türkiye’nin sağlığı için emek harcayan değerli sağlık çalışanlarının gayreti ve fedakârlığı var. İnsanı yaşatmayı ve acısını azaltmayı, insanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı ilke edinen, en zor koşullarda bile özveriyle çalışan, bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilincinde olan sağlık çalışanlarımızın daha rahat, daha verimli koşullarda çalışabilmeleri, modern tıbbın imkanlarından faydalanmaları, özlük haklarında yapılan iyileştirmeler noktasında da ülkemiz çok ciddi ilerleme kaydetmiştir. Ben bu vesile ile tüm sağlık çalışanlarına sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam temennisinde bulunuyor, 14 Mart Tıp Bayramlarını kutlar, başarılar dilerim.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9609
EUR
22,4818
GBP
26,0984
RUB
0,2594
CNY
2,9585
JPY
0,1498

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu