-0.6 C
Sungurlu
07/06/2023
Sungurlu HaberleriSağlıkSAÇ EKİMİ NEDİR?

SAÇ EKİMİ NEDİR?

- Google Reklamı -

Saç Ekimi kadınlarda ve erkeklerde görülen; vitamin mineral eksikliği, deri hastalıkları, stres, genetik ve hormonel faktörler sebebiyle saç kaybı yaşayan matrix dediğimiz saç köklerini besleyen hücrelerin aktif olmadığı bölgelerde seyrelme görülen bölgelere microcerrahi yöntemiyle nakledilme işlemidir.

Ense bölgesinde ki saçlar genetik yapı itibari ile dökülmemeye kodlanmıştır. Amaç ense bölgesinden alınan saçların kişiye özel planlanarak kalıcı doğal bir görünüm kazandırılmasıdır.

Saç ekimi işlemi hangi aşamalardan oluşur ?

  1. Hazırlık aşaması (kan sayımı,protrombin zamanı Hiv,hepatit değerleri)
  2. Kişiye özel planlama,ön saç çizgisinin belirlenmesi
  3. Ağrısız lokal anestezi
  4. Greftlerin micromotor ile alınması
  5. Kanal işlemi
  6. Ekim işlemi
  7. Pansuman

Saç ekimi sonrası süreç nasıl olur ?

Saç ekimi işleminden sonra 3.gün ilk yıkama gerçekleşir. 10.gün kabuk dökülme, daha sonra şok dökülme gerçekleşir. Şok dökülmeden sonra 4. Aydan sonra saçlar çıkmaya başlar. 1 sene sonunda süreç tamamlanmış olur.

- Advertisement -

Bu süreçte saç dokusunu besleyici özellikte dökülme karşıtı şampuanlar kullanılması,takviye olarak vitamin ve mineralller kullanılması önerilir.

Safir Fue nedir ?

Safir uç yöntemi silit yöntemine göre doku tahribatını minimum düzeye indirir.yaraların daha kısa sürede iyileşmesini sağlar.

Daha sık kanallar açılabilir daha doğal görünümlü bir sonuç sağlar. Ekim işleminden sonra ödem düzeyi daha düşük olur. Dokuda pürüzsüz bir iyileşme olur ve safir cevheri sayesinde daha doğal bir açı elde edilir.

Estetik ve Plastik Cerrahi uzmanı Op.Dr. İstemihan Öztürk yeni yerinde Özel Elitpark hastanesi karşısında hizmetinizdedir.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,2126
EUR
24,8351
GBP
28,8818
RUB
0,2831
CNY
3,2557
JPY
0,1657

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu