-0.6 C
Sungurlu
22/09/2023

Backlink – İlan – Reklam – Makale – SEO

Sitemizde SEO için backlink makale yayını, ilan ve reklamlar alınmaktadır. Hemen iletişime geçmek için bu sayfayı ziyaret edin.

Backlink Nedir?

En kısa şekilde ifade etmek gerekirse; web sitenize ait herhangi bir url adresinin, internet üzerindeki başka bir sitede yayınlanmasına “backlink” denir. Backlink; sadece anasayfanıza değil, sitenizdeki diğer sayfalarınıza da verilebilir.

İnternet üzerinde yayın yapan tüm sitelerden backlink alabilmek, teknik olarak mümkündür. Sıklıkla backlink alınabilecek siteler; blog siteleri ve forum siteleridir.

Backlink Ne İşe Yarar?

Backlink; ziyaretçi açısından farklı, site sahibi açısından farklı anlamlar ifade etmekte ve farklı faydalar sağlamaktadır. İnternet üzerinde gezindiği bir sayfada, başka bir web sayfasına ait link gören ziyaretçi; yeni bir site keşfetme, aradığı içerik hakkında daha çok detay bulabilme gibi faydalar sağlar. Site sahipleri ise, internet üzerinde tavsiye edildikleri için; yeni ziyaretçilere ulaşma şansı yakalar.

Sosyal Medya Reklamcılığına Genel Bakış

Sosyal medya ile ilgili bilinmesi gereken en dikkat çekici nokta, medyanın artık hızlı bir şekilde biçim değiştirerek sosyal medya haline gelmesidir. Facebook, Twitter, LinkedIn ve diğer sosyal platformlar artık yeni bir kişisel ağ yaratabilmeniz için sizlere hizmet vermekte; kullanıcılar ile iletişime geçerek medyanın diğer kanallarından elde edemeyeceğiniz avantajları elde etmenizi sağlamaktadır.

Markalar artık sosyal medya sayesinde kullanıcılarıyla yakın temas kurabilmekte, hedef kitleye doğru yerde doğru zamanda reklamlar yapabilmekte ve marka değerini arttırmaktadırlar. Tanıtımını yapmak istediğiniz ürünün basılı mecralardan geriye dönüş oranlarına baktığınız zaman rakamların dijital mecralara kıyasla oldukça düşük olduğunu görürsünüz. Fakat hedef kitleniz ile iletişime geçerek yayınlayacağınız bir sosyal medya reklamından dönüş alabilmeniz daha yüksek bir orana sahiptir.

Banner Nedir?

Banner, reklam veya tanıtım amacıyla hazırlanarak web sitelerinin içine yerleştirilen görseldir. Türkçeye çevrildiğinde poster, pankart, afiş gibi anlamlara gelse de reklamcılık dünyasında henüz banner kelimesini karşılayan net bir sözcük türetilmemiştir. Kısaca reklam görseli diyebiliriz.

Hedef müşteri kitlenizi barındırdığını düşündüğünüz bir web siteye ücret karşılığında sizin için tasarlanmış reklam görselinizin yerleştirilmesi de banner aracılığıyla yapılan reklam modelidir.  Bu sayede o siteye giren kullanıcılar sizin reklamınızı görmüş olur. Ziyaretçiler, reklam görselinize tıkladığında ekranda sizin web siteniz açılır.

Bannerlar genelde logo ile birlikte tasarlanır ve web siteyi görsel açıdan zenginleştirip ziyaretçilerin dikkatini ve ilgisini çekerek hedef siteye yönlendirir.

Banner metin tabanlı değil resim tabanlı olup web sitesi reklamcılığının popüler bir biçimidir. Banner reklamın amacı, bir markayı tanıtmak veya ziyaretçilerin reklam verenin web sitesine gitmesini sağlamaktır. Özetlemek gerekirse, tüm banner reklamlar aynı temel işlevi sağlar; bir web sayfasında gördüğünüz görsele tıklarsınız ve tarayıcınız sizi reklam verenin web sitesine götürür. Banner, web tabanlı şirketlerin dijital platformlardaki varlığı bakımından oldukça önemlidir ve çok büyük bir fark yaratır.

BACKLİNK - MAKALE - HABER - SEO

[supsystic-price-table id=8]

İLAN/REKLAM ALANI

[supsystic-price-table id=9]

SOSYAL MEDYA REKLAMI

[supsystic-price-table id=10]

CANLI YAYIN REKLAMLARI

[supsystic-price-table id=11]

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu