Regaip Kandilinde Kalbimize Bolluk, Bereket, İyilik ve Sevgi Dolsun

MHP Sungurlu ilçe başkanı Yasin Şahin; Regaip Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. ŞAHİN , mesajında, “Bu mübarek ve kutlu geceye erişmenin mutluluğunu yaşayan İslam âlemi, Allah’ın ihsanı, bereketi ve bolluğundan kullarına bol bol ikramda bulunması için dua edecektir” dedi.
Şahin, “Huzurun ve kardeşliğin pekiştiği, insanlığın manevi doyuma ulaştığı mübarek üç aylara ve başlangıcı olan Regaip Kandili’ne eriştik. Peygamber efendimiz (S.A.V) bir hadis-i şeriflerinde ‘Recep ayı Allah’ın ayı, Şaban benim ayım, Ramazan da ümmetimin ayıdır’ diyerek üç ayların dolayısı ile Regaip Kandilinin önemini ifade etmiştir” dedi
İlçe Başkanı Şahin,mesajını şöyle sürdürdü: “Regaip Kandilini idrak ettiğimiz bu gecede insanların kalbine bolluk, bereket, iyilik ve sevgi dolar. Bu aylarda insanlar daha hoşgörülü davranır. Merhamet, yardımlaşma, dayanışma gibi insani duygular tavan yapar. Bu aylarda toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşlik daha da pekişir. Bu kutlu gün ve gecelerin insanlığın kurtuluşuna sebep olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Bütün İslam âleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandilini kutluyor, bu özel günlerin ülkemiz ve İslam coğrafyasında huzura vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Abone Ol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz