Reflektör Can Kurtarır

Sponsor

Sungurlu Ziraat Odası Başkanı Ramazan Kelepircioğlu özellikle traktör römorklarına reflektör takılmasının hayati önem taşıdığını belirtti. Kelepircioğlu, “Ziraat Odası olarak her zaman olduğu gibi reflektör konusunda da çiftçilerimizin yanındayız. Çiftçilerimiz istediği takdirde reflektörleri odamızdan temin edebilirler” şeklinde konuştu.

‘GEREKLİ ÖNLEMLER ALININCA CAN VE MAL KAYBI ÖNLENECEKTİR’
Geçmiş dönemde bu tarz ihmaller yüzünden kazalarla karşılaştık. İnşallah çiftçimiz gerekli önlemleri alacak ve bir daha böyle kazalar görmeyeceğiz diyen Kelepircioğlu, “Bu konuda gerekli tedbirler alınırsa olası kazalar önlenmiş olunur. Küçük gibi görülse de bu tedbirler alınınca büyük kazaların da önüne geçilmiş olur. Reflektörün de olası kazalara karşı büyük önemi vardır. Römorkun arkasında reflektör olmaması, aşırı yükleme, uygun ışık donanımı kullanmama gibi tedbirsizlikler sonucunda meydana gelen kazalar can ve mal kaybına neden olmaktadır. Römorkların ışık donanımlarının teknik şartlara uygunluğu ve uygun reflektör takılması, traktörlere trafik ve tescil belgesinde belirtilen römorkun takılması gerekmektedir” dedi.
Kelepircioğlu, aynı zamanda kazalarla karşılaşılmaması ve sürücülerin can güvenliği için, piyasada daha ucuza satılan geceleri parlamayarak işlev yapmayan sahte ve taklit reflektörlerin yerine standartlara uygun orijinal reflektör takılması konusunda uyardı.

Sponsor
Önceki İçerikZiraat Bankası’na Yeni Müdür Atandı
Sonraki İçerikSungurlu Yoluna EDS Kurulacak
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz