-0.6 C
Sungurlu
26/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemReflektör Can Kurtarır

Reflektör Can Kurtarır

- Google Reklamı -

Sungurlu Ziraat Odası Başkanı Ramazan Kelepircioğlu özellikle traktör römorklarına reflektör takılmasının hayati önem taşıdığını belirtti. Kelepircioğlu, “Ziraat Odası olarak her zaman olduğu gibi reflektör konusunda da çiftçilerimizin yanındayız. Çiftçilerimiz istediği takdirde reflektörleri odamızdan temin edebilirler” şeklinde konuştu.

‘GEREKLİ ÖNLEMLER ALININCA CAN VE MAL KAYBI ÖNLENECEKTİR’
Geçmiş dönemde bu tarz ihmaller yüzünden kazalarla karşılaştık. İnşallah çiftçimiz gerekli önlemleri alacak ve bir daha böyle kazalar görmeyeceğiz diyen Kelepircioğlu, “Bu konuda gerekli tedbirler alınırsa olası kazalar önlenmiş olunur. Küçük gibi görülse de bu tedbirler alınınca büyük kazaların da önüne geçilmiş olur. Reflektörün de olası kazalara karşı büyük önemi vardır. Römorkun arkasında reflektör olmaması, aşırı yükleme, uygun ışık donanımı kullanmama gibi tedbirsizlikler sonucunda meydana gelen kazalar can ve mal kaybına neden olmaktadır. Römorkların ışık donanımlarının teknik şartlara uygunluğu ve uygun reflektör takılması, traktörlere trafik ve tescil belgesinde belirtilen römorkun takılması gerekmektedir” dedi.
Kelepircioğlu, aynı zamanda kazalarla karşılaşılmaması ve sürücülerin can güvenliği için, piyasada daha ucuza satılan geceleri parlamayarak işlev yapmayan sahte ve taklit reflektörlerin yerine standartlara uygun orijinal reflektör takılması konusunda uyardı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2149
EUR
28,8153
GBP
33,2067
RUB
0,2830
CNY
3,7229
JPY
0,1827

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu