Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Teknoloji

Ray Tracing Destekli AMD Ekran Kartları Yolda

Nvidia, RTX serisi ekran kartlarıyla sunduğu Ray Tracing özelliği sayesinde son dönemde bir hayli öne çıktı. Işın izleme olarak bilinen özellik sayesinde, oyunlarda çok daha gerçekçi grafikler sunulmasını ve gerçeğe çok yakın gölgelendirmelerin oluşturulmasını sağlayan Nvidia, üst segment serilerde daha fazla tercih edilir oldu.

Yeni AMD Ray Tracing destekli kartların mimarisi: RDNA2

Ortaya çıkan bilgilere göre Ray Tracing destekli olacak olan yeni ekran kartlarında Radeon DNA2 mimarisini kullanacak. 7 nm teknolojisiyle üretilecek olan kartlar Navi 20 serisi olarak gelecek. İlk model Navi 23 olarak adlandırılacak ve bu model serinin en uygun fiyatlı modeli olacak. Bunun dışında Navi 22 ve Navi 21 modellerin de sunulduğunu göreceğiz.

Ray Tracing Destekli AMD

Her 3 modelde de ışın izleme teknolojisine yer verilecek ancak en iyi seri Navi 21 modeli olacak. NVIDIA RTX 2080 serisine rakip olabileceği söylenen yeni kartların fiyatı konusunda ise herhangi bir açıklama bulunmuyor. Kartların fiyatı ve tüm özelliklerinin açıklanacağı tanıtımın ise 2020 yılının Haziran ayında yapılması bekleniyor. Tabii ki bu süreçte daha fazla bilginin ortaya çıktığını görebiliriz. Özellikle fiyat konusunda.

İlgili İçerikler

Ukrayna resmi imzayı attı! Türkiye’den 6 Adet SİHA ve 3 adet yer istasyonu aldı

Safa Özhazinedar

Türk Oyun Şirketi Rekor Fiyata Satıldı!

Safa Özhazinedar

Opera Tarayıcısının Android Versiyonu VPN Desteğine Kavuşuyor

Safa Özhazinedar

Gururumuz Türk Bilim Kadınları

Apple iPhone XS Tasarımı, Daha Büyük Yapısı ve Renkleri Onaylandı

Safa Özhazinedar

Facebook Bilgisi Çalan 24 Uygulama Google Play’den Kaldırıldı

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar