PUDUHEPA KADIN KOOPERATİFİ DÜNYA’YA AÇILIYOR

Boğazkale Kaymakamlığının teşvik ve destekleriyle Hitit Başkenti Hattuşa ’da kurulan “Puduhepa Girişimci Kadınlar Üretim ve İşletme Kooperatifi” yine Kaymakamlıkça hazırlanan proje ile ülkemizin tamamına açılmaya hazırlanıyor.

Sponsor

Hitit Medeniyetinin Başkenti Hattuşa’ da Boğazkale Kaymakamlığının teşvik ve destekleriyle kurulan “Puduhepa Girişimci Kadınlar Üretim ve İşletme Kooperatifi” Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından kabul edilen ve sözleşmesi imzalanan Teknik Destek Projesi ile  ülke genelinde pazarlama yapabilecek.

Boğazkale Kaymakamı Yunus ATAMAN, Hattuşa’ lı kadın girişimcilerin sosyal ve ekonomik hayatta daha etkin rol alması, yerel ürün ve imkânların kullanılarak bölge ekonomisinin ve turizminin canlandırılması amacıyla kuruluşunda öncülük yaptığı Puduhepa Girişimci Kadınlar Üretim ve İşletme Kooperatifine desteğine devam ediyor.

puduhepa kadın kooperatifi

Kooperatifin gelişen ve değişen günümüz şartlarında pazar payının genişletilmesi, daha fazla vatandaşımıza  erişim imkânının sağlanması ve dolasıyla Hattuşa’ nın ve kooperatif ürünlerinin daha fazla tanıtımının yapılmasını sağlamak amacıyla Orta Karadeniz Kalkın Ajansına sunulmak üzere hazırlanan proje kabul edilerek sözleşme imzalandı.

Sponsor

Boğazkale Kaymakamlığı Makam Odasında düzenlenen ve Kaymakam Yunus ATAMAN’ın da hazır bulunduğu imza töreninde Kalkınma Ajansı adına OKA Çorum İl Koordinatörü Özgür Özden YALÇIN ve Kooperatif adına ise Yönetim Kurulu Başkanı Özlem KELLER imza attı.

Sözleşmesi imzalanan proje kapsamında, Kooperatif adına bir internet sitesi açılması, domain hizmet sağlanması, internet üzerinden e-satış imkânı, SMS entegrasyonu, ürün fotoğraflama ve katalog oluşturulması, Sosyal medya hesaplarının oluşturulması ve düzenlenmesi, sanal tur ve basılı ürün kataloglarının yanı sıra kooperatif üyelerine yönelik eğitim ve kurs faaliyetleri düzenlenecek.

Puduhepa Kadın Girişim Üretim ve İşletme Kooperatifi hayata geçirilen proje ile ürünlerini elektronik ortamdan pazarlayarak daha geniş  kitlelere ulaşmış olacak. Kaymakam ATAMAN, OKA Çorum İl Koordinatörü Özgür Özden YALÇIN’ın şahsında Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına ve projenin hazırlanması noktasında emeği olan mesai arkadaşlarına teşekkür etti.

Sponsor
Önceki İçerikHafif Ticari Araç Bariyerlere Çarptı : 1 Yaralı
Sonraki İçerikANİTTA YABANİ OTLAR EKMİŞTİ, 4 BİN YIL SONRA LAVANTA ÇIKTI
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz