-0.6 C
Sungurlu
15/03/2023
Sungurlu HaberleriGündemPUDUHEPA KADIN KOOPERATİFİ DÜNYA’YA AÇILIYOR

PUDUHEPA KADIN KOOPERATİFİ DÜNYA’YA AÇILIYOR

Boğazkale Kaymakamlığının teşvik ve destekleriyle Hitit Başkenti Hattuşa ’da kurulan “Puduhepa Girişimci Kadınlar Üretim ve İşletme Kooperatifi” yine Kaymakamlıkça hazırlanan proje ile ülkemizin tamamına açılmaya hazırlanıyor.

- Google Reklamı -

Hitit Medeniyetinin Başkenti Hattuşa’ da Boğazkale Kaymakamlığının teşvik ve destekleriyle kurulan “Puduhepa Girişimci Kadınlar Üretim ve İşletme Kooperatifi” Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından kabul edilen ve sözleşmesi imzalanan Teknik Destek Projesi ile  ülke genelinde pazarlama yapabilecek.

Boğazkale Kaymakamı Yunus ATAMAN, Hattuşa’ lı kadın girişimcilerin sosyal ve ekonomik hayatta daha etkin rol alması, yerel ürün ve imkânların kullanılarak bölge ekonomisinin ve turizminin canlandırılması amacıyla kuruluşunda öncülük yaptığı Puduhepa Girişimci Kadınlar Üretim ve İşletme Kooperatifine desteğine devam ediyor.

puduhepa kadın kooperatifi

Kooperatifin gelişen ve değişen günümüz şartlarında pazar payının genişletilmesi, daha fazla vatandaşımıza  erişim imkânının sağlanması ve dolasıyla Hattuşa’ nın ve kooperatif ürünlerinin daha fazla tanıtımının yapılmasını sağlamak amacıyla Orta Karadeniz Kalkın Ajansına sunulmak üzere hazırlanan proje kabul edilerek sözleşme imzalandı.

- Advertisement -

Boğazkale Kaymakamlığı Makam Odasında düzenlenen ve Kaymakam Yunus ATAMAN’ın da hazır bulunduğu imza töreninde Kalkınma Ajansı adına OKA Çorum İl Koordinatörü Özgür Özden YALÇIN ve Kooperatif adına ise Yönetim Kurulu Başkanı Özlem KELLER imza attı.

Sözleşmesi imzalanan proje kapsamında, Kooperatif adına bir internet sitesi açılması, domain hizmet sağlanması, internet üzerinden e-satış imkânı, SMS entegrasyonu, ürün fotoğraflama ve katalog oluşturulması, Sosyal medya hesaplarının oluşturulması ve düzenlenmesi, sanal tur ve basılı ürün kataloglarının yanı sıra kooperatif üyelerine yönelik eğitim ve kurs faaliyetleri düzenlenecek.

Puduhepa Kadın Girişim Üretim ve İşletme Kooperatifi hayata geçirilen proje ile ürünlerini elektronik ortamdan pazarlayarak daha geniş  kitlelere ulaşmış olacak. Kaymakam ATAMAN, OKA Çorum İl Koordinatörü Özgür Özden YALÇIN’ın şahsında Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına ve projenin hazırlanması noktasında emeği olan mesai arkadaşlarına teşekkür etti.

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
733TakipçilerTakip Et
1,660AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!