Proje, Yaz Tatilinde de Farklı Bir Formatta Devam Edecek

Sponsor

Eryiğit, yapmış olduğu açıklamada ‘’Bu temel amaçlar doğrultusunda başlattığımız proje eğitim öğretim yılı boyunca uygulandı. Yaz tatilinde de farklı bir formatta devam edecek.  Okullarımızdan, öğrencilerimizden ve velilerimizden aldığımız olumlu düşünceler projenin ne denli doğru bir uygulama olduğunun da güzel bir göstergesi oldu. Hem okullarımızda hem de evlerde okuma saatleri oluşturuldu. İlçemize yoğun olarak bir kitap okuma alışkanlığı kazandırıldı. Her okulumuz kendi içinde en çok okuyan öğrencilerini ay ay ödüllendirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de her ayın en çok okuyanını belirleyerek İlkokul-Ortaokul ve Lise kategorisi olarak ödüllendirdik. Proje kapsamında tüm okullarımızda yaklaşık 8 bin 207 öğrenci okuma alışkanlığı kazanabilmek için adım attı. 7 aylık dönemde İlçemizde bulunan 8 lisemizde 2393 öğrencimiz toplamda 3.4 milyon sayfa; 19 Ortaokulumuzda 2 bin 929 öğrencimiz toplamda 5.2 milyon sayfa ve 28 İlkokulumuzda da 2 bin 885 öğrencimiz 3 milyon sayfa kitap okuma başarısını gösterdi. İlçemizde toplamda 8 bin 207 öğrenci 11 milyon sayfayı aşkın okuduğu kitaplarla çok büyük bir başarıya imza atmış olduklarını ifade eden Eryiğit, 2017/2018 Eğitim Öğretim yılında yakaladığımız bu alışkanlık ve başarıyı 2018/2019 Eğitim Öğretim yılında da devam edecek; “İlçemizde okuma alışkanlığı tüm kesimlere yayılarak bir kültür oluşturulacaktır.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, ‘’Sungurlu Okuyor’’ projesinin’ eğitim öğretim yılı boyunca uygulandığını, yaz tatilinde de farklı bir formatta devam edeceğini söyledi. | Sungurlu Haber

Öğrencilerimiz yaz tatiline girerken okullarımızda kendilerine proje kapsamında hazırlanan formlar dağıtılarak tatil süresince okudukları kitaplara ilişkin bilgileri yazarak okullar açıldığında teslim etmesini istedik. Ayrıca belli periyotlarda velilerimize Müdürlüğümüz internet sayfalarında ve sms olarak hatırlatma yapacağız. Projemize katkı sağlayan velilerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Sponsor

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, ‘’Sungurlu Okuyor’’ projesinin’ eğitim öğretim yılı boyunca uygulandığını, yaz tatilinde de farklı bir formatta devam edeceğini söyledi. | Sungurlu Haber

Sponsor
Önceki İçerikBelediyeden Bayram Şöleni
Sonraki İçerikBelediye Lokum Dağıttı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz