“Pehlivan” ve “Paşa” Araba Fiyatına

Sungurlu’da 2 ton 200 kiloluk ‘Pehlivan’ 40 Bin TL, 1.5 tonluk ‘Paşa’ ise 25 bin TL’den satışa çıkarıldı.
İlçeye bağlı Çiçekli Köyü’nde 20 yıllık besici Mehmet Vargeloğlu (70) tarafından yetiştirilen boğalar ağırlığıyla dikkat çekiyor. Büyük bir özveriyle bakımı yapılan ve Kurban Bayramı’na sayılı günler kala 2 ton 200 kilograma ulaşan “Pehlivan” adlı boğa 40 bin TL’den satışa çıkarıldı.
Kendisinin pehlivan olduğu için boğasına da pehlivan ismini verdiğini söyleyen Vargeloğlu, 3 yaşında olan boğasına çocuğu gibi baktığını dile getirdi.

Abone Ol

Sungurlu'da 2 ton 200 kiloluk 'Pehlivan' 40 Bin TL, 1.5 tonluk 'Paşa' ise 25 bin TL'den satışa çıkarıldı. İlçeye bağlı Çiçekli Köyü'nde 20 yıllık besici Mehmet Vargeloğlu (70) tarafından yetiştirilen boğalar ağırlığıyla dikkat çekiyor. | Sungurlu Haber
Boğanın beslenmesine özen gösterdiklerini vurgulayan Mehmet Vargeloğlu, ” Pehlivan, kendi buzağımız. Şuan 3 yaşında. 3 yıldır kendi çocuğum gibi bakıyorum” dedi.
Pehlivan’ı Fiğ, arpa ve yonca ile besledikleri söyleyen Vargeloğlu, boğanın sağlıklı olduğunu söyledi. Böyle hayvan yetiştirmekten gurur duyuyorum diyen Vargeloğlu, “Gece gündüz sürekli hayvanlarla ilgileniyoruz. Bu bir sevgidir. Mesleğimizi seviyoruz” ifadelerini kullandı.
Besici Mehmet Vargeloğlu’nun oğlu Selami Vargeloğlu ise, “Babam 70 yaşında. Bu yaşına rağmen halen hayvanlarla uğraşmayı seviyor. Pehlivan’a gözü gibi bakıyor. Pehlivan 2 ton 200 kilogram ağırlığında. Fiyatını 40 bin TL olarak belirledik. Pehlivan’ı alana bir de koç hediye edeceğiz” dedi.
Pehlivan ile büyüyen bir başka boğa daha olduğunu söyleyen Vargeloğlu, “Paşa ismini verdiğimiz diğer boğamız ise 1.5 ton ağırlığında. Onunda fiyatını 25 bin TL olarak belirledik. Yine Paşa’yı alana bir koç hediye edeceğiz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz