“Pansiyonlar Okuyor” Kitap Okuma Yarışması

Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenim görüp pansiyonlarında kalan öğrenciler arasında “Kitap Okuma Yarışması” düzenlendi.
Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenim görüp pansiyonlarında kalan öğrencilerin; Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanma becerilerinin geliştirilmesi serbest zamanlarının yararlı ve etkili olarak değerlendirilmesi, okuma, anlama, yorumlama, duygu ve düşüncelerini ifade edebilme becerilerinin artırılması, kelime dağarcıklarının zenginleştirilmesi, okul pansiyonlarında kitap okumayı teşvik edecek ortamların oluşturulması, okuma kültürünün ve kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi amacıyla “Pansiyonlar Okuyor” kitap okuma yarışması düzenlendi.
Bu kapsamda İlçemizde pansiyonlarda kalan öğrencilerin katıldığı, “Pansiyonlar Okuyor” kitap okuma yarışmasında 1.Sungurlu Anadolu Lisesi öğrencisi Hasret Şengüloğlu, 2. Fen Lisesi Öğrencisi Duygu Kalınsazlıoğlu ve 3. Haydar Öztaş Anadolu Lisesi öğrencisi Ramazan Aşar oldu.
27 Nisan 2018 tarihinde “Pansiyonlar Okuyor” kitap okuma yarışması il birinciliği yarışmasında, İlçemizi Sungurlu Anadolu Lisesi öğrencisi Hasret Şengüloğlu temsil edecektir.

Abone Ol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz