Özkan, ” Şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak da hepimiz için milli bir vazife olmalıdır”

Özkan, Asırlar boyunca tarihin en kanlı savaşlarının ve en karmaşık siyasi oyunlarının yaşandığı bir coğrafyada yaşıyoruz. Milletimiz, milli mücadele dönemi başta olmak üzere ihtiyaç duyulan bu tüm zaman ve zeminlerde canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını binlerce şehit ve gaziyle korumayı bilmiş; Çanakkale, Dumlupınar ve Sakarya gibi birçok yerde vatanın müdafaası için şehit olmuş veya onurlu bir paye olan gazilik makamına ulaşmıştır.
Bu bakımdan, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, medeniyetimizi daha da ileri seviyelere yükseltmek, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak da hepimiz için milli bir vazife olmalıdır.
Birlik ve beraberliğimizden asla taviz vermeyecek, bize şehit ve gazilerimizden miras kalan Cumhuriyetimizi, birlik ve bütünlük içinde koruyacak, demokrasiden, hukuktan ve özgürlüklerden geri adım atmadan bu ülkeyi el birliğiyle daha da güçlendireceğiz.
Bu minnet ve şükran duyguları içinde,İstiklal Mücadelesinin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazi’ unvanı verilişinin yıldönümü vesilesiyle, şanlı tarihimizin mimarları olan tüm şehitlerimizi, tüm gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyor, hayatta kalan gazilerimize uzun ömürler dileyerek saygılarımı sunuyorum.

Abone Ol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz