-0.6 C
Sungurlu
07/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemÖzkan, "Mehmet Akif Ersoy Unutulmayacak"

Özkan, “Mehmet Akif Ersoy Unutulmayacak”

- Google Reklamı -

Adalet ve Kalkınma Partisi Sungurlu İlçe Başkanı İlyas Özkan, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 81. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Özkan mesajında Milli Şair Ersoy’un “sessiz yaşadım kim beni nerden bilecek” dizelerinde ki gibi sessizce göçüp gittiğini ama buna rağmen unutulmayan bir isim olarak Türk Milletinin hafızasında asla silinmeyecek bir yeri olduğunu ifade etti. İlyas Özkan mesajının devamında şunları söyledi: “Aziz milletimizin destan yazdığı İstiklal mücadelemizin muvaffakiyetinde şüphesiz, cephedeki kahramanlarımız kadar manevi önderlerimizin de büyük emeği vardır. Bu manevi önderlerin başında da İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy gelmektedir. Ersoy, vatan ve millet sevgisini, istiklal ve hürriyet mücadelesini Türkçe’nin eşsiz anlatımıyla yazdığı şiirleri ile toplumun her kesimine anlatmıştır. Sahip olduğu bağımsızlık aşkı ve vatanseverliği ile edebiyatçı sıfatının ötesinde Mehmet Akif Ersoy, Milli mücadele yıllarında yaptığı çalışmalarla bağımsızlık meşalesinin Anadolu’nun tamamına yayılmasına vesile olmuş asla unutulmayacak bir şahsiyettir. Söyledikleri ve yaşadıklarıyla bir bütünlük arz eden Akif yalnızca bir destan yazmamış, bu milletin acılarını, mazisini, kültürünü, zor günlerini, çilelerini ve bunların çarelerini göstermiştir. O’nun yazdığı İstiklal Marşı, parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin, yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır. Mehmet Akif, İstiklal Marşı’nı kalemiyle değil; yüreğiyle yazmıştır. Bu vesile ile merhum Milli Şairimizi vefatının 81. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.”

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,2126
EUR
24,8351
GBP
28,8818
RUB
0,2831
CNY
3,2557
JPY
0,1657

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu