Özkan, ” Kadınların geleceği aslında ülkenin milletin geleceğidir”

Ak Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan, Kadın Hakları Günü İle ilgili Mesajı ;
İlçe Başkanı Özkan, “5 Aralık Kadın Hakları Günü Türk siyasi tarihi açısından çok önemli bir gündür. 1934 yılında Türk kadınına, o dönemde dünyanın bir çok yerinde kadınların sahip olmadığı seçme ve seçilme hakkı verilmiştir” dedi.
Özkan, Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde gerçekleşen bu büyük açılımın devamı maalesef gelmemiştir. Kadınlarımızın sosyal hayatta ve dolayısıyla siyasette yer alması maalesef istenen seviyelerde gerçekleşmemiştir.
Kadınlarımızın her alanda kendilerini ifade etme imkanına kavuşması gelişmişliğinde en önemli göstergelerinden biridir. Bu yolda ilerlemenin en önemli aracı elbette ki eğitimdir. Hem okul eğitimi hem de mesleki eğitimde, hükümetimizin uygulamaya koyduğu projeler neticesinde son yıllarda çok önemli mesafeler kat ettik. Kız çocuklarımız arasında her seviyede okullaşmanın artması için önemli adımlar atılmıştır.
Kadınlarımızı Karşı şiddet ve istismara karşı koruyacak kanunlarımızda çok önemli değişiklikler yine son yıllarda gerçekleşmiştir. Bütün bunların yanında özellikle Ak Parti olarak, kadınlarımızın aktif siyasete katılmalarına imkan sağlayan en büyük platform olmaktan şeref duyuyoruz. Kadınlarımızın daha fazla sosyal ve siyasi sorumluluk almaları ülkemize çok büyük kazançlar getirecektir. Günümüzü ve geleceğimizi kazanma konusunda onların yapacağı katkılar çok değerli olmaktadır ve olmaya da devam edecektir. Kadınların geleceği aslında ülkenin milletin geleceğidir.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde tüm kadınlarımızın bu güzel ve anlamlı gününü kutluyorum diye açıklamada bulundu.

Abone Ol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz