-0.6 C
Sungurlu
05/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemÖzkan, "İnsan Hakkına Büyük Önemi Veriyoruz"

Özkan, “İnsan Hakkına Büyük Önemi Veriyoruz”

Ak Parti Sungurlu İlçe Başkanı İlyas Özkan'nın Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

- Google Reklamı -
Özkan, “Demokratik bir hukuk devleti olan ülkemizde insan hakları alanında atılan her olumlu adım vatandaşlarımıza verilen saygı ve önemin bir ifadesidir” dedi.
Dünya insan hakları beyannamesinin kabulünün bugün yıldönümüdür diyen Özkan, İnsan hakları alanında birçok olumlu adımlar atıldı ve atılmaya devam etmektedir. Ak Parti olarak insan haklarının, demokrasinin, hukuk devleti ilkesinin korunması ve geliştirilmesine büyük önem veriyoruz. Herkes özgür olmadıkça kimse özgür değildir görüşü de partimizin temel ilkelerindendir. Özgürlükler demokrasinin temelini oluşturur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan “Üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğü” anlayışını esas alarak bir dizi yeniliği gerçekleştirmiştir. Bunun yanı sıra da bu reform sürecini devam ettirme konusunda yoğun çaba göstermektedir. Öncelikle kadınlarımızın, çocuklarımızın, engelli vatandaşlarımızın yani tüm insanlarımızın hakları konusunda hiçbir hükümet döneminde gerçekleştirilmeyen iyileştirmeler yapılmış eğitim, sağlık, beslenme, barınma, evlerde bakıma katkıda bulunma ve benzeri birçok alanda gerekli yasal düzenlemeler yapılmıştır. Adalet, eğitim, sağlık ve ulaşım alanları başta olmak üzere atılan her adımda insan temel alınmaktadır. Ülkemiz kalkındıkça insanımızın hayatı da kolaylaşmaktadır.
Ak Parti, insan hakları konusuna insan olmanın gereği olarak yaklaşmış ve bu konu her zaman Ak Parti’nin önceliği olmuştur. Ben bu vesile ile tüm insanlığın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası’nı kutluyor, insan temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmediği bir dünyada insan onuruna yakışır bir hayat sürmesini diliyorum diye açıklamada bulundu.
[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
21,2213
EUR
22,6881
GBP
26,2774
RUB
0,2611
CNY
2,9817
JPY
0,1513

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu