-0.6 C
Sungurlu
22/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemÖzkan "Güneş Enerjisi Santrali İçin Neden Adım Atılmıyor?"

Özkan “Güneş Enerjisi Santrali İçin Neden Adım Atılmıyor?”

- Google Reklamı -

Ak Parti Sungurlu İlçe Başkanı İlyas Özkan, hükümetin desteklemesine rağmen neden Sungurlu Belediyesinin Güneş Enerjisi Santralinin yapımı konusunda neden bir girişimde bulunulmadığını sordu.

Özkan açıklamasında “İlçemiz güneşlenme süresi yönünden değerli bir coğrafyaya sahiptir. Özellikle bu konuda hükûmetimiz belediyelerimize ve kooperatiflerimize desteklemek amacıyla Güneş Enerjisi Santrali (GES) projelerine destek olmaktadır. İlimizde bulunan Uğurludağ Boğazkale gibi ilçeler GES projelerine başlamış ya da bitirme aşamasına gelmiştir. Sungurlu Belediyemiz neden GES projesi konusunda hala adım atmamaktadır. Bu projeliye belediyemiz kendi imkânlarıyla sosyal tesisleri, bahçe ve otoparkları, sinyalizasyon ve güvenlik sistemleri, reklam panosu, otobüs durağı aydınlatmaları, pompa istasyonları ve arıtma tesislerinin enerjisinin yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılanmasını sağlayabilir. Fakat bu yapılacak projelerin gerçekçi fayda sağlayacak verimli olması gerekir. Onun için geç kalınmış olan bu projenin belediyemiz tarafından hayata geçirilmesi için Ak Parti ilçe Teşkilatı ve İlçe belediye meclisi üyeleri olarak destek olacağız.
Teşkilat ve belediye meclis üyeleri olarak 4 yıl boyunca meclis gündemine getirilen bütün olumlu çalışmalara evet dedik. Fakat yaptığınız bazı çalışmalarda bir ön hazırlığı yapılmadan belediye meclis üyeleri ile paylaşılmadan oldubittiye getirilen Sungurlu halkına faydası olmayan çalışmalara onay vermedik.
Sungurlulu vatandaşlarımızı yanlış yönlendiren, teşkilatımızı ve belediye meclis üyelerimizi suçlayan ifadeler kullanarak halkın yarına projeler sundunuz da biz mi engelledik? Sungurlumuza getireceğiniz her türlü faydalı projelere teşkilatımız ve belediye meclis üyelerimizle birlikte onay vereceğiz ve vermeye devam edeceğiz.” dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1257
EUR
28,8982
GBP
33,3048
RUB
0,2823
CNY
3,7154
JPY
0,1831

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu