Özkan “Güneş Enerjisi Santrali İçin Neden Adım Atılmıyor?”

Sponsor

Ak Parti Sungurlu İlçe Başkanı İlyas Özkan, hükümetin desteklemesine rağmen neden Sungurlu Belediyesinin Güneş Enerjisi Santralinin yapımı konusunda neden bir girişimde bulunulmadığını sordu.

Özkan açıklamasında “İlçemiz güneşlenme süresi yönünden değerli bir coğrafyaya sahiptir. Özellikle bu konuda hükûmetimiz belediyelerimize ve kooperatiflerimize desteklemek amacıyla Güneş Enerjisi Santrali (GES) projelerine destek olmaktadır. İlimizde bulunan Uğurludağ Boğazkale gibi ilçeler GES projelerine başlamış ya da bitirme aşamasına gelmiştir. Sungurlu Belediyemiz neden GES projesi konusunda hala adım atmamaktadır. Bu projeliye belediyemiz kendi imkânlarıyla sosyal tesisleri, bahçe ve otoparkları, sinyalizasyon ve güvenlik sistemleri, reklam panosu, otobüs durağı aydınlatmaları, pompa istasyonları ve arıtma tesislerinin enerjisinin yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılanmasını sağlayabilir. Fakat bu yapılacak projelerin gerçekçi fayda sağlayacak verimli olması gerekir. Onun için geç kalınmış olan bu projenin belediyemiz tarafından hayata geçirilmesi için Ak Parti ilçe Teşkilatı ve İlçe belediye meclisi üyeleri olarak destek olacağız.
Teşkilat ve belediye meclis üyeleri olarak 4 yıl boyunca meclis gündemine getirilen bütün olumlu çalışmalara evet dedik. Fakat yaptığınız bazı çalışmalarda bir ön hazırlığı yapılmadan belediye meclis üyeleri ile paylaşılmadan oldubittiye getirilen Sungurlu halkına faydası olmayan çalışmalara onay vermedik.
Sungurlulu vatandaşlarımızı yanlış yönlendiren, teşkilatımızı ve belediye meclis üyelerimizi suçlayan ifadeler kullanarak halkın yarına projeler sundunuz da biz mi engelledik? Sungurlumuza getireceğiniz her türlü faydalı projelere teşkilatımız ve belediye meclis üyelerimizle birlikte onay vereceğiz ve vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Sponsor
Önceki İçerikİlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı
Sonraki İçerikKara Haber Ağrı’dan Geldi
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz