Özkan, “Ahilik haftası yüzyıllardır esnaflarımızın düsturu olmuştur”

Sponsor

İlçe Başkanı Özkan, “Türk toplumlarının varoluşundan beri gelen; insanlar arasındaki ticari ve toplumsal ilişkilerde dürüstlük, iş ahlakına saygı ve karşılıklı hoşgörü üzerine dayalı Ahilik kültürü ve felsefesi, yüzyıllardır esnaflarımızın düsturu olmuştur” dedi.

Ahiliğin bir yaşam tarzı olması ve toplumun her noktasına sirayet etmesi ve geleceğe taşınması, bütün insanlık için önemli ve faydalı sonuçlar doğuracaktır diyen Özkan, Ahilikte çalışmak ve üretmek, alın teri ile kazanmak bir ahlak kuralıdır. Her ahinin muhakkak bir mesleği olması ve meslek ahlakına haiz olması gerekir. Esnaf ve sanatkârlarımızın ahilik kültürü ile ülke ekonomimizin gelişmesinde önemli rolü bulunmakta ve bu rol gün geçtikçe önemini daha da artırmaktadır. Bu vesile ile her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanan ahilik haftasını kutluyor, esnaflarımıza bol kazançlar diliyorum diye söyledi.

Sponsor
Önceki İçerikErayhan, “Bir Birimizi Kucaklayarak Dünya Milletleriyle Yarışmalıyız”
Sonraki İçerikAşutoğlu Ahilik Haftası’nı Kutladı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz