ÖZEL ÖĞRENCİLERİN ÖZEL GÜNÜ KUTLANDI

Fen Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Bölükbaşıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi müdürü Hakan Topallı yaptı.

Abone Ol

Okul Müdürü Hakan Topallı’ konuşmasında “3 Aralık dünya özel gereksinimli bireyler günü kapsamında hazırlamış olduğumuz programa hepiniz hoş geldiniz …1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından alınan karar ile bugün Uluslararası engelliler günü bir başka adı ile dünya engelliler günü olarak kutlanmaktadır…takdir edersiniz ki son 20 yılda dünyadaki ve Türkiye´deki değişim çok hızlı olmuştur. Bilimde sanatta sporda sanayide sağlık ta teknolojideki ve eğitimdeki değişim özel eğitimi yapılandırır. Bugün görme yetersizliği olan bir birey Braille alfabesi öğreniyor baston kullanıyor gözlük takıyor toplumsal hayatın içinde işitme yetersizliği olan birey cihaz takıyor Türk işaret dili kullanıyor toplumsal hayatın içinde bedensel yetersizliği sahip bireyler özel araçlar ile hayatın içinde zihinsel yetersizliğe sahip bir birey özel eğitim alarak toplumsal hayatın içinde…o önemli olan uygun bireye uygun rolü verebilmektir….engel kavramı artık anlamını yitirmiştir …bu bireyler toplumsal rollerini gerçekleştirmektedir…Tüm dünyadaki Özel gereksinimli bireylerin gününü kutlarım” dedi.

Program“Dünyayı Çocuklara Verelim’ şiirinin okunması, ,Dans gösterisi, ‘Köyden İndim Şehire’ adlı skeç ,Folklor gösterisi, ‘Evet-Hayır’ adlı yarışma, ‘Cici Kızlar’ adlı ront gösterisi, ‘Bayrak’ şiirinin okunması, ‘Ali Desidero’ adlı şarkının okunması, Spor etkinliğinin gösterimi ,. Okul korosunun şarkılarının okunması” , Okul öğrencilerinin yaptığı el işi ürünlerinden oluşan serginin gezilmesi ile program sona erdi.
3 Aralık Dünya Özel Gereksinimli Bireyler Günü Programına İlçe Kaymakamı Mitat Gözen, Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, İlçe Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Eryiğit, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Siyasi Parti temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, öğrenci velileri ve çok sayıda davetli katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz