ÖZEL ÖĞRENCİLERİN ÖZEL GÜNÜ KUTLANDI

Sponsor

Fen Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Bölükbaşıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi müdürü Hakan Topallı yaptı.

Okul Müdürü Hakan Topallı’ konuşmasında “3 Aralık dünya özel gereksinimli bireyler günü kapsamında hazırlamış olduğumuz programa hepiniz hoş geldiniz …1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından alınan karar ile bugün Uluslararası engelliler günü bir başka adı ile dünya engelliler günü olarak kutlanmaktadır…takdir edersiniz ki son 20 yılda dünyadaki ve Türkiye´deki değişim çok hızlı olmuştur. Bilimde sanatta sporda sanayide sağlık ta teknolojideki ve eğitimdeki değişim özel eğitimi yapılandırır. Bugün görme yetersizliği olan bir birey Braille alfabesi öğreniyor baston kullanıyor gözlük takıyor toplumsal hayatın içinde işitme yetersizliği olan birey cihaz takıyor Türk işaret dili kullanıyor toplumsal hayatın içinde bedensel yetersizliği sahip bireyler özel araçlar ile hayatın içinde zihinsel yetersizliğe sahip bir birey özel eğitim alarak toplumsal hayatın içinde…o önemli olan uygun bireye uygun rolü verebilmektir….engel kavramı artık anlamını yitirmiştir …bu bireyler toplumsal rollerini gerçekleştirmektedir…Tüm dünyadaki Özel gereksinimli bireylerin gününü kutlarım” dedi.

Program“Dünyayı Çocuklara Verelim’ şiirinin okunması, ,Dans gösterisi, ‘Köyden İndim Şehire’ adlı skeç ,Folklor gösterisi, ‘Evet-Hayır’ adlı yarışma, ‘Cici Kızlar’ adlı ront gösterisi, ‘Bayrak’ şiirinin okunması, ‘Ali Desidero’ adlı şarkının okunması, Spor etkinliğinin gösterimi ,. Okul korosunun şarkılarının okunması” , Okul öğrencilerinin yaptığı el işi ürünlerinden oluşan serginin gezilmesi ile program sona erdi.
3 Aralık Dünya Özel Gereksinimli Bireyler Günü Programına İlçe Kaymakamı Mitat Gözen, Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, İlçe Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Eryiğit, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Siyasi Parti temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, öğrenci velileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerik‘Farkındalık’ Etkinliği Düzenlediler
Sonraki İçerikMotorine 8 Kuruş İndirim Yapıldı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz