-0.6 C
Sungurlu
02/12/2023
Sungurlu HaberleriGündemOtomotiv Bölge Derneği Kuruldu

Otomotiv Bölge Derneği Kuruldu

SAMB-DER Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kankurdan, otomotiv satış sonrası hizmetleri alanında, mesleki birlik ve beraberliği, azimle inşa edeceğiz dedi.

- Google Reklamı -

SAMB-DER Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kankurdan yaptığı açıklamada; Ülkemizde Otomotiv Satış Sonrası Hizmetler alanında faaliyet gösteren 120 Bin KOBİ, bir çok marka, firma, bayi teşkilatı ile birlikte 500 Bin meslek mensubumuz, çalışanımız, işgörenimiz, emekçi kardeşimiz mevcut. 23 Milyon’avaran Motorlu Kara Taşıtlarına hizmet veren camiamızda, Sinop, Samsun, Ordu, Amasya, Tokat, Çorum illerimizi kapsayan TOBFED ORTA KARADENİZ BÖLGE DERNEĞİ’miz, vasıtasıyla kayıtlı iş gücümüzü, pazarımızı, ekonomik ve ticari rekabet gücümüzü, sürdürülebilir kalkınmamızı meslektaşlarımızla birlikte yön verebilmek arzusundayız. Hepimizin çözüm bekleyen ortak sorunları belli. Sorunların çözümünde mesleki birlik ve beraberliğimizin yanı sıra toplumsal dayanışmanın önemibüyük. Bizlerde derneğimiz ve bağlı bulunduğumuz Tüm Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu TOBFED ile birlikte Orta Karadeniz teşkilatımızın gücünü, azmini ortaya koyarak, projelerimizi gerçekleştirmede arzumuzla yola çıkmış bulunuyoruz. Küçük ve Orta ölçekli işletmelerimizin bünyemizdeki, stratejik işbirliği yapmakta olduğumuz, markalarla birlikte ticari iş bağlantılarımız, işletmelerimize iş akışı sağlarken, iş gücümüzü, istihdamımızı kayıt altına almak, Mesleki Yeterlilik Belgeleri ile iş görenlerimizi, işe vakıf hale getirmek, yasal ve sosyal statülerini güçlendirmek, doğru ürün ile doğru işler yapmalarını sağlamak istiyoruz.
Devletimizin ve Hükümetimizin Milli İstihdam Seferliği kapsamında, yeni iş gücü alanları açmak, bunları doğru bir şekilde yönetebilmek ve yönlendirerek, Sosyal Projelerdeki çözüm ortaklığımız ile Kadın Girişimcilerimizi ve Nitelikli Ara Eleman İhtiyaçlarımızı TOBFED Sürdürülebilir Eğitim Akademilerimiz vasıtasıyla taçlandıracağız. Orta Karadeniz Bölgemizin ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayarak, toplumsal refahımızı ve yaşam kalitemizi de yükseltmiş olacağız. Kurucuları olarak 20 yılı aşkın süredir, kesintisiz bir şekilde, Otomotiv Satış Sonrası alanında faaliyet gösteren Çorum’lu girişimci/işletmeci Fatih Kankurdan ile Samsun’lu girişimci/işletmeci Osman Demirel’in Yönetim Kurulu Başkanlıklarında kurulan, Samsun Bölge Otomotiv Satış Sonrası Hizmetler Derneği, 2013 yılı itibariyle Mesleki Yeterlilik Kurumu ve TOBFED işbirliği ile yürütülen 9 meslek dalına ait Mesleki Yeterlilik Belgelerinin verilmesine öncülük edecektir.
TOBFED’in 50 Bin kişi için Garantili İş ve Yüksek Maaş Projesi, Haziran 2018 itibariyle TOBFED Uluslararası Akreditasyona sahip Mesleki Yeterlilik Belgesi Projesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde, Otomotiv sektöründe Ara Eleman ihtiyacı Kadın İstihdamı ile Otomotiv sektöründe kullanılan su kaynaklarının %90 tasarrufunu içeren Su Dönüşüm Projesinin,Orta Karadeniz Bölgesinde gerçekleştirilmesine Samsun Bölge Derneğimiz aktif ve önemli rol üstlenecektir. Oto Yıkama, Oto Kuaför, Araç Kaplama, Boyasız Göçük Düzeltme, Cam Filmi, Otopark/Vale, Oto Ekspertiz, Oto Aksesuar, Oto Lastik ve Jant, Oto Cam, Oto Kimyasalları, Oto Ekipmanları, Araç Kiralama, Araç Bakım Onarım Servisleri gibi alt sektörlerde faaliyet gösteren, KOBİ’leri, meslek mensuplarımızı, çalışanlarımızı, SAMB-DER Samsun Bölge Derneğimize bekliyoruz. Tüm üyelik işlemlerinin elektronik ortamda da yapılabildiği web sitemiz ve çağrı telefonlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

TRY - Türk Lirası
USD
28,8998
EUR
31,4795
GBP
36,6999
RUB
0,3168
CNY
4,0864
JPY
0,1968

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu