Osman AŞUTOĞLU TAPDK (Tekel) Ruhsat İşlemlerinin Başladığını Açıkladı.

Sungurlu Bakkallar ve Bayiiler Esnaf Odası Başkanı Osman AŞUTOĞLU TAPDK (Tekel) ruhsat işlemlerinin başladığını açıkladı. Tekel Ruhsatları 2018 yılı süre uzatım işlemlerinin başladığını ve Sungurlu Bakkallar ve Bayiiler Odasının bu konuda gerekli işlemleri üyeleri adına yürüteceğini söyledi.

Abone Ol

Tekel Ruhsatını yaptıracak üyelerin,İşyeri Açma Ruhsatı, TEKEL ruhsatı ve yatırdı iseler harç tutarı olan 210 TL dekontu ve oda aidatı olan 203 TL ile birlikte odaya teslim etmelerinin yeterli olacağını ifade etti. “Bankaya gitmeyen üyelerin Tekel ruhsat harcı tutarını odamıza teslim ettikleri takdirde yatırılması odamızca sağlanacaktır.” Dedi.

Bilindiği üzere, 31 MART 2018 tarihine kadar süre uzatım işlemi yaptırmayan Tekel ruhsat sahiplerinin satış belgeleri ilgili Yönetmeliğin 8’inci maddesi hükmü doğrultusunda 01.04.2018 tarihi itibariyle askıya alınacaktır. Askı süresi zarfında tütün mamulü veya alkollü içki tedarik edilmesi veya satışa sunulması mevzuata aykırılık oluşturacak ve Nisan ayı sonuna kadar işlem yaptırılmayan belgeler doğrudan iptal duruma düşecek ve geçerliliğini yitirecektir.
Bu itibarla, satıcıların yürürlükteki mevzuatta yer alan yaptırımlara maruz kalmamaları için, 2018 yılı süre uzatım işlemlerini 31 MART 2018 tarihine yaptırmak zorundadırlar.Yeni ruhsat alacakların odamıza sabıka kaydı,işyeri açma ruhsatı,vergi levhası ve kimlik fotokopileri ile başvurmaları gerekmektedir.

Aşutoglu, detaylı bilgi için Sungurlu Bakkalar ve Bayiiler Odasına 0364 311 85 69 nolu telefon numarasından ulaşabilecekleri ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz