30.5 C
Sungurlu
01/10/2022
Sungurlu HaberleriGündemORTALAMA HIZ TESPİT SİSTEMİ ŞEHİR İÇİNİDE KAPSAYACAK

ORTALAMA HIZ TESPİT SİSTEMİ ŞEHİR İÇİNİDE KAPSAYACAK

- Google Reklamı -

SUNGURLU-ÇORUM ARASI HENÜZ DEVREYE GİRMEDİ

Emniyet Genel Müdürlüğü, Ankara, Afyonkarahisar, Aksaray, Çorum, Eskişehir ve Konya’da 26 “Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemi”nin kurulduğunu, bugünden itibaren hız ihlallerine yönelik denetimlerde sistemin kullanılmaya başlandığını bildirdi.

26 güzergahta ‘Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemi’ kuruldu

- Advertisement -

Edindiğimiz bilgilere göre, Çorum-Sungurlu arasında Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi kapsamında hız tespiti çalışmalarının devam ettiği, sistemin devreye girmesinin 1-2 ay daha sürebileceği belirtildi.

Çorum-Sungurlu arasına yerleştirilecek sistemle araçların iki nokta arasında geçtiği süre tespit edilerek ortalama hızları hesaplanacak. Ortalama hızın üzerinde olan sürücülere ise idari cezalar uygulanacak.

Daha önce şehir içini kapsamayacağı açıklanan sistemin yeniden düzenlenerek, Uyanıkerler ile SGS arası, şehir içini de kapsayacağı öğrenildi.

Hız Koridoru Nedir?

Otoyol üzerinde belirli noktalara sabit mesafeli Plaka Tanıma Sistemi kameraları yerleştirilir. Birinci noktadan giriş yapan aracın hız ve zaman bilgisi çekilen araç fotoğrafı ile birlikte hafızaya alınır, araç ikinci noktadan geçiş yaptığı anda aynı bilgiler yeniden alınır ve gidilen mesafe, iki nokta arasında alınan zamana bölünerek ortalama hız tespit edilir. Sistem sadece iki nokta arasında sınırlı kalmayarak değişik mesafelere ilave edilen yol üzerindeki Plaka Tanıma Sistemi kameraları ile genişletilebilmektedir.

- Google Reklamı -

Hız koridoru uygulaması, tek ve belirli bir nokta üzerinden yapılan hız ölçüm sistemlerine göre daha iyi sonuçlar verir. Genelde Radar Hız Ölçüm Noktaları sürücüler tarafından tespit edilir ve taşıtlar bu noktaya geldiğinde yavaşlar. Ana arter yollarda belirlenen iki veya daha fazla nokta arasında hız koridoru uygulaması yapılarak sadece ilgili noktada değil uzun bir mesafede hız ölçümü yapılmış olur.

Takip Edin

20,119BeğenenlerBeğen
9,264TakipçilerTakip Et
723TakipçilerTakip Et
816AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,5020
EUR
18,1408
GBP
20,6298
RUB
0,3073
CNY
2,6000
JPY
0,1278

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!